Wygodne Kontrakty Serwisowe Forda
Udokumentowane serwisowanie pojazdu w stacji ASO Forda ma pozytywny wpływ na wartość rezudualną przy późniejszej sprzedaży pojazdu
24.04.2024

Wygodne Kontrakty Serwisowe Forda

Przewidywalność kosztów i brak ryzyka związanego ze zmianą cen części oraz usług to tylko jedne z zalet Kontraktów Serwisowych Forda. W cenie modeli Focus, Kuga, Puma, Mustang Mach-E czy nowego w pełni elektrycznego Explorera oraz nowego Transita Custom, Ford zapewnia programy ochrony przed nieprzewidzianymi kosztami napraw po zakończeniu gwarancji podstawowej Ford Protect oraz w przypadku wybranych modeli przedpłacone przeglądy okresowe w ramach Kontraktu Serwisowego.

 


Kontrakty Serwisowe Forda to przedpłacone przeglądy okresowe. Ich podstawową zaletą jest oszczędność – użytkownik płaci bowiem określoną kwotę i nie martwi się wzrostem cen przeglądów okresowych przez co najmniej 4 lata w zależności od wybranego wariantu programu. Kontrakt Serwisowy obejmuje podstawowe czynności serwisowe, przewidziane w zakresie przeglądów okresowych, w ilości zgodnej z harmonogramem przeglądów. Obejmuje też z przewidzianą w tym zakresie wymianę części zamiennych.
Kontrakt Serwisowy można wykupić do końca trwania gwarancji podstawowej danego modelu lub do pierwszego przeglądu okresowego – w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. Cena uzależniona jest od modelu samochodu oraz od wybranego wariantu programu – okresu obowiązywania i limitu przebiegu.

Kontrakty Serwisowe Forda to przedpłacone przeglądy okresowe (Foto: mat. prasowe/ Ford)


Dla samochodów osobowych wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 80 tys. km przebiegu. Pierwsze rozszerzenie zwiększa przebieg do 140 tys. km, a drugie obejmuje 6 lat i 180 tys. km przebiegu. Dla przykładu cena kontraktów modelu Fiesta zaczyna się od 2880 zł, a w przypadku Bronco od 5000 zł, natomiast Tourneo Connect City VAN został wyceniony na 2880 zł. Oferta obejmuje również samochody dostawcze. Tutaj wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 120 tys. km przebiegu i można go rozszerzyć do 160 tys. km lub do 200 tys. km przebiegu. Ceny w przypadku Forda Rangera zaczynają się od 8510 zł. (ms)