Karta BP Plus Advertisement
Spalinowy Ford Transit – udoskonalony
W Polsce Transit jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych
07.06.2022

Spalinowy Ford Transit – udoskonalony

Spalinowy Transit został zmodernizowany. Dzięki temu – jak podaje producent - stał się bardziej komfortowy, nowocześniejszy, bezpieczniejszy i lepiej skomunikowany ze światem.


Niezależnie od wersji najważniejszymi zaletami tego auta są: przestronne wnętrze, wysokiej klasy materiały, a także wiele innowacyjnych technologii.

Ford
Ford Transit

Najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy

Najbardziej zauważalne zmiany dostępne są we wnętrzu. Transit otrzymał bowiem najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4, z którego można korzystać za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego. Ma on dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3, a jednocześnie zapewnia bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Z SYNC 4 połączona jest także automatyczna klimatyzacja EATC.

Ford
Ford Transit

Możliwości systemu są jednak dużo większe. Za jego pomocą kierowcy mogą śledzić m.in. natężenie ruchu na żywo, ceny paliw, pogodę czy dostępność parkingów. SYNC 4 wyznacza także trasy z uwzględnieniem zasięgu pojazdu, zaś Apple CarPlay i Android Auto są dostępne bezprzewodowo.

Ułatwienia w korzystaniu z samochodu

Ford Transit to także zupełnie nowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z samochodu. Najważniejsze z nich to elektryczny hamulec ręczny, przycisk Ford Power oraz dostęp bezkluczykowy (niedostępny w wersjach z podwójnymi bocznymi drzwiami i dla platformy do zabudowy).

Ford
Ford Transit

W Transicie teraz można mieć także kamery 360 stopni – zapewniają one widok z przodu, tyłu i boku pojazdu, a następnie mogą być łączone w jeden obraz albo wybierane indywidualnie. Zapewnia to kierowcom doskonałą widoczność całego otoczenia pojazdu i zmniejsza liczbę kolizji podczas manewrowania z małą prędkością.

Na ten rok przygotowano także standaryzację funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia Trend. Obejmuje ona podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.

Ford
Ford Transit VAN

Poprawa bezpieczeństwa

W Transicie po modernizacji doszło także do aktualizacji systemów dbających o bezpieczeństwo podróżujących. Najważniejszą nowością jest funkcja automatycznego hamowania podczas cofania. Może ona wykrywać obiekty za pojazdem, ostrzegając kierowców o zagrożeniach, ale także automatycznie aktywować hamulce przy braku reakcji kierującego pojazdem.

Ford
Ford Transit VAN

Samochód może być także wyposażony w innowacyjnego asystenta przed kolizją Junction Assist. Wykorzystuje on przednią kamerę i radar, żeby wykrywać nadjeżdżające podczas skrętu w lewo pojazdy i określać, czy istnieje niebezpieczeństwo kolizji. W takich przypadkach pojazd aktywuje hamulce, aby zminimalizować albo całkowicie zapobiec skutkom kolizji. Opcja dostępna jest z tempomatem adaptacyjnym.

Ford
Ford Transit skrzynia

W Polsce Transit jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych. W zeszłym roku model sprzedał się w Polsce w 3 345 egzemplarzach, dzięki czemu znalazł się w czołowej piątce sprzedaży samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. (ms)