Bogata oferta opon letnich do każdego typu pojazdów
Continental posiada w swojej ofercie szeroką gamę wysokiej klasy opon letnich
27.03.2024

Bogata oferta opon letnich do każdego typu pojazdów

Od właściwego doboru opon zależy nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Po sezonie zimowym warto więc zadbać o swój samochód i odpowiednio przygotować go na cieplejsze miesiące. Podstawą bezpiecznych podróży będzie dobór odpowiedniego ogumienia dopasowanego do charakterystyki pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy.

 


Już sam skład mieszanki gumowej z większą ilością kauczuku sprawia, że letnie ogumienie jest twardsze i odporniejsze na zużycie latem. Wzór bieżnika opony letniej charakteryzuje mniejsza liczba rowków i nacięć, co zapewnia oponie większą powierzchnię styku z suchą nawierzchnią i lepsze hamowanie. Specjalnie zaprojektowane kanały odprowadzają wodę i pozwalają zachować kontrolę nad pojazdem na mokrej nawierzchni. Letnie ogumienie zapewnia też niższe opory toczenia, zmniejszając zużycie paliwa w trakcie jazdy i sprawiając, że opony są cichsze.
Continental posiada w swojej ofercie szeroką gamę wysokiej klasy opon letnich, w której skład wchodzą modele PremiumContact 7, SportContact 7 oraz najnowsza, przyjazna środowisku opona UltraContact NXT. Najwyższej klasy osiągi oraz parametry opon Continental potwierdzają liczne zwycięstwa w niezależnych testach oraz plebiscytach.

Maksymalne bezpieczeństwo z PremiumContact 7

Oponą o najszerszym spektrum zastosowań w letniej gamie Continental jest najnowsza, siódma generacja flagowego ogumienia z linii PremiumContact. Opracowując tę oponę, konstruktorzy skupili się szczególnie na najważniejszym wymogu klientów, jakim jest maksymalne bezpieczeństwo. Znaczny postęp w tym zakresie umożliwiło zastosowanie trzech technologii: innowacyjnej mieszanki RedChili, adaptacyjnego wzoru bieżnika oraz konstrukcji dostosowanej do rozmiaru. Ponieważ ciężkie pojazdy, takie jak SUV-y, wymagają innych rozwiązań oponiarskich niż lekkie samochody miejskie, specyfikacje opony PremiumContact 7 zostały specjalnie dostosowane do każdej klasy pojazdów. Oprócz poprawy oporu toczenia i możliwego do pokonania przebiegu, opona PremiumContact 7, dzięki dostosowanej do potrzeb pojazdu konstrukcji, zapewnia wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania dla samochodów o każdym rodzaju napędu. Ogumienie to będzie idealnym wyborem dla większości kierowców.

PremiumContact 7

Najwyższej klasy osiągi z SportContact 7

Dzięki asymetrycznemu, adaptacyjnemu wzorowi bieżnika opona Continental SportContact 7 potrafi dostosować się do suchej i mokrej nawierzchni, a właściwości jezdne w każdych warunkach pozostają na wysokim i bezpiecznym poziomie – także przy wyższych prędkościach. Opona świetnie sprawdza się nawet, gdy jest poddawana najcięższym próbom, zarówno na drodze, jak i torze wyścigowym. Miękka, innowacyjna mieszanka gumowa BlackChili doskonale pasuje do sztywnej, niskoprofilowej konstrukcji opony, zapewniając nie tylko bardzo dobre właściwości jezdne, ale także gwarantując znaczny wzrost przebiegu. Wyróżnikiem opony jest również bardzo szerokie okno temperaturowe, dzięki czemu uzyskuje ona maksymalną wydajność bez konieczności długiego dogrzewania, co jest istotne zarówno podczas jazdy na co dzień, jak i na torze wyścigowym.

SportContact 7

Przyjazna środowisku opona UltraContact NXT

Model UltraContact NXT jest najbardziej zrównoważoną oponą w historii marki Continental. Została ona wykonana z materiałów odnawialnych, przetworzonych i certyfikowanych według standardu ISCC PLUS, stanowiących nawet do 65% całkowitej zawartości. Połączenie tak wysokiego udziału materiałów zrównoważonych z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa i wydajności sprawia, że Continental jest pierwszym producentem, który wprowadził na rynek oponę o wysokim udziale materiałów zrównoważonych, spełniającą jednocześnie maksymalne wymagania etykiety UE dotyczące opon. UltraContact NXT zawiera m.in. krzemionkę pochodzącą z popiołu łusek ryżowych. Jest ona odpadem rolniczym, który może być przetworzony na krzemionkę za pomocą nowego, mniej wymagającego energetycznie procesu. Krzemionka pomaga zoptymalizować cechy takie jak przyczepność, opór toczenia i żywotność opony. UltraContact NXT zostało zaprojektowane zarówno dla samochodów elektrycznych, jak i spalinowych, oferując najwyższą efektywność zgodnie z etykietą oraz optymalną wydajność przebiegu.

UltraContact NXTWszystkie opony oferowane obecnie przez Continental posiadają oznaczenie „EV Compatible”, co oznacza, że są przystosowane do użytkowania w samochodach o każdym rodzaju napędu, również w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych. (ww)