Spokojnego nowego Iveco
Nowa Skoda Octavia gotowa do premiery
Pierwsze szkice innowacyjnej Octavii
06.02.2024

Nowa Skoda Octavia gotowa do premiery

Już tylko dni dzielą od premiery nowej Skody Octavii. Ujawnione szkice projektowe dają pierwszy przebłysk nadchodzących zmian. Nowa Octavia będzie dostępna jako limuzyna i rodzinne kombi oraz w wyczynowej wersji RS lub Sportline.Szkice projektowe sugerują, że w ramach modernizacji obie wersje nadwozia Octavii otrzymają nowe przednie i tylne zderzaki, a także przeprojektowaną osłonę chłodnicy. Sygnatura świetlna modelu będzie nowa, a reflektory LED Matrix będą teraz miały nie tylko bardziej sportowy wygląd, ale także element Crystallinium, znany już z nowych generacji Superba i Kodiaqa. W palecie napędów zachowano silnik Diesla 2.0 TDI w różnych poziomach mocy, trzy jednostki benzynowe oraz hybrydę.

Zmiany następują ponad cztery lata po wprowadzeniu na rynek obecnej Octavii czwartej generacji, która została po raz pierwszy zaprezentowana światu w listopadzie 2019 roku po tym, jak czeski producent samochodów stał się częścią Grupy Volkswagen.

Nowa Octavia zadebiutuje już 14 lutego 2024 roku. Obecnie najtańsza Skoda Octavia kosztuje od 97 200 zł (z silnikiem 1.0 TSI/110 KM), kombi jest droższe o 3 tys. zł. Bliżej premiery rynkowej poznamy ceny nowego wcielenia, ale podwyżka nie powinna dziś nikogo dziwić. (ww)