Spokojnego nowego Iveco
Elektryczny dostawczy Hyundai dla IVECO
W ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w siedzibie Hyundai Motor Company w Seulu w Korei Południowej, wzięli udział Jaehoon Chang, President & CEO, Hyundai Motor Company, Ken Ramírez, Executive Vice President and Head of Global Commercial Vehicle & Hydrogen Business, Hyundai Motor Company, Gerrit Marx, CEO, IVECO Group oraz Luca Sra, President, Truck Business Unit, IVECO Group
02.02.2024

Elektryczny dostawczy Hyundai dla IVECO

Hyundai Motor Company dostarczy w pełni elektryczny lekki samochód dostawczy ze swojej globalnej platformy eLCV do IVECO Group w Europie. Nowy pojazd dołączy do oferty elektrycznych lekkich samochodów dostawczych IVECO Group, wzbogacając portfolio lekkich samochodów dostawczych Grupy obok kultowego IVECO Daily.

 


Pojazd z logo IVECO będzie pierwszym modelem eksportowym, w którym zastosowana zostanie nowa, globalna, w pełni elektryczna platforma Hyundai dla lekkich pojazdów użytkowych (eLCV) dla aut użytkowych o masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony. Innowacyjna platforma obejmuje najnowszą technologię Hyundai dla pojazdów BEV nowej generacji z niskopodłogową konstrukcją.
W ramach partnerstwa Hyundai będzie produkować i dostarczać podwozia z kabiną IVECO na rynek europejski, a IVECO Group będzie lokalnie dostosowywać i dystrybuować kompletne pojazdy wyłącznie za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży.

- Partnerstwo pomiędzy IVECO Group i Hyundai Motor Company robi kolejny znaczący krok naprzód. Wprowadzenie tego nowego, w pełni elektrycznego pojazdu jest szczególnie ekscytujące dla rynku europejskiego, gdzie dystrybucja, dostawy miejskie i podmiejskie są kluczowymi zadaniami dla operatorów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że ta umowa nie tylko wzmocni naszą ofertę produktową, ale także pogłębi nasze relacje z Hyundai, wyznaczając drogę do dalszych wspólnych projektów, które przyczynią się do rozwoju bardziej zrównoważonego społeczeństwa – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, IVECO Group.

Nowy produkt IVECO Group oparty na platformie Hyundai Global eLCV będzie miał
swoją premierę na tegorocznych targach IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 16-22 września 2024 r. w Hanowerze w Niemczech. (ms)