Spokojnego nowego Iveco
„Złoto” dla zrównoważonej seryjnej opony Continental
Nagrody International Design Awards (IDA) przyznawane są corocznie od 2007 roku
07.02.2024

„Złoto” dla zrównoważonej seryjnej opony Continental

Nagrodę „Złoto” w kategorii „Motoryzacja i transport / Akcesoria samochodowe” za specjalną konstrukcję ściany bocznej przyznało oponie UltraContact NXT firmy Continental jury konkursu International Design Awards (IDA). Dzięki zastosowaniu do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC Plus, UltraContact NXT jest jak dotąd najbardziej zrównoważoną oponą produkcyjną Continental.- Naszą wizją projektową było wizualne przedstawienie zrównoważonej misji opony. Aby to osiągnąć, wykorzystaliśmy efekty 3D i głębi do zaprojektowania liścia jako symbolu przyszłościowego przesłania opony. Szczegóły konstrukcyjne, takie jak miękki kształt nacięć poprzecznych i krawędzie bloków bieżnika, zapewniają m.in. doskonałe właściwości ścierne – mówi Stefan Rittweger, projektant opony.

Nowa opona letnia Continental łączy w sobie wysoki udział materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy z maksymalnym bezpieczeństwem oraz osiągami. Wszystkie dostępne rozmiary osiągają najlepszą ocenę na etykiecie opon UE („A”) w obszarach oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

Continental pracuje nad rozwojem innowacyjnych technologii oraz zrównoważonych produktów i usług w całym swoim łańcuchu wartości, od pozyskiwania zrównoważonych materiałów po recykling zużytych opon. Do 2030 roku producent opon klasy premium zamierza wykorzystywać w swoich oponach ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

Nagrody International Design Awards (IDA) przyznawane są corocznie od 2007 roku. Jury, składające się z czołowych ekspertów w dziedzinie architektury, mody, projektowania wnętrz, projektowania produktów i grafiki, ocenia każdą pracę według ścisłych kryteriów, takich jak innowacyjność, estetyka, funkcjonalność i zgodność z zasadami ekologii. Tylko w 2023 roku jury oceniło tysiące zgłoszeń z prawie 80 krajów. (ms)