Nowy Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid – nie tylko najmocniejszy
Wrangler 4xe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego
18.12.2021

Nowy Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid – nie tylko najmocniejszy

Wprowadzony na rynek zeszłego lata, nowy Jeep Wrangler 4xe plug-in hybrid jest – zdaniem producenta - najmocniejszym, najbardziej wydajnym, przyjaznym dla środowiska, zaawansowanym technicznie i skomunikowanym Wranglerem wprowadzonym do tej pory w Europie.Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu plug-in, Wrangler 4xe umożliwia klientom bezemisyjną mobilność z napędem w pełni elektrycznym. Wraz z wprowadzeniem MY2022, 100% gamy Wranglera jest oferowane na rynkach europejskich z ruchem prawostronnym jako hybryda plug-in. Stanowi to solidną podstawę dla planu marki, by do 2025 r. 70% wszystkich samochodów Jeepa na całym świecie było sprzedawanych z opcją zelektryfikowanego układu napędowego.

Jeep Wrangler xe

Przyjazne funkcje

Wrangler 4xe ma kompletne, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi funkcje dzięki pakietowi usług Uconnect dostępnym w połączeniu z systemem multimedialnym 8.4 NAV Uconnect™, w tym aplikację „My Uconnect”. Zaawansowana łączność Wranglera 4xe została opracowana, by zaspokoić potrzeby różnych klientów i ułatwić im postępowanie w różnych sytuacjach, dzięki pakietowi aplikacji umożliwiających wygodne i zdalne sterowanie różnymi funkcjami samochodu. Dzięki aplikacji mobilnej „My Uconnect”, klienci mają dostęp do szeregu usług umożliwiających łatwe i szybkie zarządzanie stanem pojazdu, przeglądami, nawigacją, ładowaniem oraz wszelkimi problemami lub sytuacjami kryzysowymi, w tym zgłoszeniem kradzieży.

Jeep Wrangler xe

Samochód będzie miał nowe wyposażenie, by dodatkowo udoskonalić „wranglerowe” konfiguracje jazdy pod gołym niebem i opcje w zakresie personalizacji, m.in. nową szybę przednią Gorilla Glass z ekskluzywnej gamy Jeep Performance Parts (JPP), nowy dach Sunrider Flip top by Mopar i specjalne kolory, które pozwolą klientom wyróżnić się zarówno w mieście, jak i na szlakach.

Ulepszono osiągi

Wrangler 4xe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i dostarcza 380 KM maksymalnej łącznej mocy oraz 637 Nm momentu obrotowego. Ponadto, napęd 4x4 w trybie całkowicie elektrycznym, z niespotykaną dotąd kontrolą przy pełzaniu w terenie, zapewnia zasięg do 50 km i zerową emisję w trybie całkowicie elektrycznym (w cyklu miejskim WLTP), dzięki czemu model jest idealny do codziennego użytkowania w mieście. Pełne naładowanie akumulatora jest możliwe w niecałe 3 godziny przy mocy 7,4 kWh, można korzystać z opcji planowania a, dzięki funkcji Max Regen, można zwiększyć naładowanie akumulatora podczas hamowania rekuperacyjnego, czy zwalniania.

Jeep Wrangler xe

Układ napędowy Jeepa Wranglera 4xe łączy dwa silniki elektryczne, czterocylindrowy silnik 2.0l i ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów, zapewniając niemal bezgłośny napęd i zwiększone możliwości terenowe 4x4, bez obaw o zasięg EV. Jeep Wrangler z emblematem Trail Rated jest wyposażony (w zależności od wersji) w dwa zaawansowane systemy napędu 4x4 typu full time aktywowane na żądanie, Selec-Trac lub Rock Trac, osie Dana nowej generacji, elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektroniczne rozłączany przedni stabilizator.

Jeep Wrangler xe

Tryby E Selec umożliwiają kierowcy dostosowanie napędu Jeepa Wranglera 4xe do konkretnej podróży. Dostępne są trzy tryby: Hybrid, Electric oraz eSave, który zachowuje stan naładowania akumulatora do późniejszego wykorzystania. Ładowanie nowego Jeepa Wranglera 4xe jest łatwe i intuicyjne dzięki specjalnym rozwiązaniom do ładowania na publicznych stacjach i w domu za pomocą stacji ładowania easyWallbox, oferowanej przez Free2Move oraz Mopar®, zapewniającej pełne naładowanie w mniej niż 3 godziny przy mocy 7,4 kWh.

Zamówienia na nowego Jeepa Wranglera 4xe, rok modelowy 2022 (MY2022) będą w grudniu stopniowo otwierane w całej Europie, w tym w Polsce. (oprac. ms)