DS 9 – jeszcze bardziej luksusowy
Nowy akumulator 15,6 kWh (całkowita pojemność) o tej samej liczbie ogniw pozwala pokonać dystans do 70 kilometrów w cyklu miejskim WLTP
16.12.2021

DS 9 – jeszcze bardziej luksusowy

Luksusowy segment Citroena, DS Automobiles wprowadza na rynek nową, hybrydową jednostkę napędową plug-in do modelu DS 9. To DS 9 E-TENSE 250.Samochód ma 4-cylindrowy silnik PureTech o mocy 200 KM wspomagany przez napęd elektryczny o mocy 80 kW (110 KM). Nowy akumulator 15,6 kWh (całkowita pojemność) o tej samej liczbie ogniw pozwala pokonać dystans do 70 kilometrów w cyklu miejskim WLTP lub 61 kilometrów w cyklu mieszanym WLTP przy niezmienionej masie pojazdu bez obciążenia. Pokładowa ładowarka o mocy 7,4 kW zapewnia naładowanie akumulatora od 0 do 100% pojemności w czasie 2 godzin i 23 minut.

DS9

Emisja CO2 spada do zaledwie 26 g/km przy homologowanym zużyciu paliwa na poziomie 1,1 l/100 km w cyklu mieszanym WLTP. Prędkość maksymalna samochodu jest elektronicznie ograniczona do 240 km/h. Samochód może rozwinąć prędkość 135 km/h przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej.

Do wyboru, do koloru

Wersja DS 9 PERFORMANCE LINE + posiada wnętrze wykończone czarną Alcantarą, która nadaje mu elegancki charakter. Nadwozie zdobią chromowane monogramy DS PERFORMANCE LINE, DS WINGS oraz chromowana listwa bagażnika. Czarny, błyszczący wlot powietrza jest zwieńczony znakiem DS PERFORMANCE LINE. Również czarne 19-calowe felgi MONACO przyciągają wzrok karminowymi kołpakami w środku koła.

DS9

Wersja DS 9 RIVOLI + łączy szlachetne materiały i elementy ozdobne w formie diamentów. Oferowane są trzy odmienne inspiracje: Czarna tapicerka Noir Basalte ze skóry licowej lub inspiracja OPERA z dwiema barwami skóry Nappa do wyboru i z charakterystycznymi przetłoczeniami foteli w formie bransolety zegarka w kolorze czerwieni Rubis lub czarnym.
Dokonano istotnego postępu w dziedzinie komfortu akustycznego. Przyczynia się do niego staranne wyciszenie izolujące kabinę od hałasów zewnętrznych. Dźwiękochłonne i klejone szyby są uzupełnieniem dla zgrzewanego i klejonego nadwozia tłumiącego drgania. Przyjemność jazdy podnosi zainstalowany na pokładzie sprzęt Hi-Fi FOCAL Electra o mocy 515 W opracowany specjalnie dla modelu DS 9.

Zaawansowane technologie

W systemie elektronicznie sterowanego zawieszenia DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, kamera umieszczona w górnej części przedniej szyby obserwuje drogę, a cztery czujniki wysokości prześwitu i trzy czujniki przyspieszenia rejestrują wszystkie ruchy pojazdu. Te następnie przesyłają dane do komputera, który niezależnie steruje każdym kołem.

DS9

Dzięki systemowi DS DRIVE ASSIST kierowca DS 9 może korzystać z półautonomicznego trybu jazdy poziomu 2, który zachęca do pokonywania wielu kilometrów w pełnym komforcie psychicznym i zapewnia większe bezpieczeństwo. Prędkość jest regulowana z uwzględnieniem otoczenia, w jakim porusza się DS 9.

DS9

Kontrolowaniem prędkości jazdy zajmuje się regulator adaptacyjny pozwalający również na sterowanie jazdą w korku: samochód rusza automatycznie po zatrzymaniu trwającym krócej niż trzy sekundy. W razie dłuższego zatrzymania, wystarczy wcisnąć przycisk lub pedał gazu, by DS 9 ponownie włączył się do ruchu.

DS9

Kamera pokładowa systemu DS DRIVE ASSIST rozpoznaje linie ciągłe i przerywane na jezdni. W czasie jazdy nieustannie analizuje obraz i sytuację na drodze. Umożliwia utrzymanie samochodu na pasie ruchu, a nawet w strefie pasa wybranej przez kierowcę. W celu zaparkowania DS PARK PILOT wyszukuje miejsca parkingowe jadąc z prędkością poniżej 30 km/h. Wtedy kierowca może wskazać na ekranie dotykowym, że chce zaparkować prostopadle lub równolegle. Ma do wykonania tylko jeden ruch - musi przytrzymać przycisk Park i poczekać aż samochód sam zaparkuje. DS PARK PILOT pozwala także na wyjechanie z miejsca parkingowego.


DS9

Na długich trasach zła widoczność lub chwila nieuwagi mogą stwarzać zagrożenie. Dla większego bezpieczeństwa jazdy powstał system DS SAFETY, który obejmuje cały zestaw funkcji: DS NIGHT VISION, DS DRIVER ATTENTION MONITORING, DS ACTIVE LED VISION, system kontroli martwego pola, system awaryjnego hamowania i rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych i aktywne ostrzeganie o niezamierzonym przekroczeniu linii na jezdni. (oprac. ms)

DS9