Bridgestone zdobywa prestiżową nagrodę w rankingu EcoVadis Platinum
Bridgestone znajduje się w ścisłej czołówce rankingu EcoVadis
23.04.2024

Bridgestone zdobywa prestiżową nagrodę w rankingu EcoVadis Platinum

Trzeci rok z rzędu firma Bridgestone otrzymuje platynowe wyróżnienie w rankingu zrównoważonego rozwoju prowadzonym przez EcoVadis. Bridgestone znalazł się w grupie 1% najlepiej ocenionych podmiotów spośród 130 000 badanych firm działających w ponad 200 różnych branżach.

 

EcoVadis analizuje działania firm w czterech kluczowych obszarach: Środowisko, Etyka biznesu, Zrównoważone łańcuchy dostaw oraz Prawa człowieka i pracownicze. Od czasu pierwszego rankingu, Bridgestone systematycznie rozwijał swoje zrównoważone praktyki biznesowe. Dzięki temu stopniowo awansował w zestawieniu – w 2015 r. znalazł się w grupie 12% najlepiej ocenionych firm, w następnym roku awansował do czołowych 7%, a następnie do 4% w 2018 roku. W 2019 r. organizacja otrzymała status Gold, a w 2021 r. po raz pierwszy uzyskała status Platinum.


Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii Bridgestone, polegającej na dostarczaniu wartości dla społeczeństwa i klientów. Jest to część Zobowiązania E8, czyli zestawu ośmiu wartości przyświecających firmie na każdym etapie działalności. Platynowe wyróżnienie zbiegło się z rokiem najważniejszych wydarzeń w zakresie zrównoważonego rozwoju dla firmy, które obejmowały:

● Montaż 21,000 paneli fotowoltaicznych w zakładzie produkcyjnym w hiszpańskim Burgos. Dzięki tej instalacji, od 10% do 14% energii elektrycznej zużywanej przez zakład pochodzi bezpośrednio ze źródeł odnawialnych.

● Bridgestone prowadzi również działania z zakresu zrównoważonego rozwoju w swoim łańcuchu dostaw, m.in. dzięki innowacyjnej i wielokrotnie nagradzanej inicjatywie Sustainable Supply Chain Financing, która finansuje dostawców firmy na podstawie ich własnej oceny EcoVadis. Od momentu uruchomienia inicjatywy, 20 procent dostawców uczestniczących w programie podniosło swoje wyniki EcoVadis, a 36 procent osiągnęło poziom zaawansowany.

● Publikacja pierwszego raportu Bridgestone EMIA na temat Różnorodności, Równości i Włączenia (DE&I), określającego ambicje i działania firmy na rzecz społeczeństwa.

● Liczne projekty i inicjatywy w ramach Globalnego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie o połowę liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych do 2030 r. Działania w regionie EMIA obejmowały kontrole opon, szkolenia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i programy edukacyjne, które dotarły do 20,000 odbiorców.



Bridgestone EMIA, z siedzibą w Zaventem (Belgia), zatrudnia ponad 20 000 osób i prowadzi działalność w 40 krajach w całym regionie