VW FS: 100 tys. polis komunikacyjnych online
Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem salonów dilerskich sprzedaży aut marek Volkswagen, SEAT, ŠKODA, Audi i Porsche
12.01.2023

VW FS: 100 tys. polis komunikacyjnych online

Sieć dilerska Volkswagen Financial Services (VW FS) poinformowała o sprzedaży stutysięcznego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych „Twoja polisa ONLINE”. Transakcja miała miejsce w styczniu 2023 r., po niecałych czterech latach od wprowadzenia na rynek zakupu ubezpieczenia przez internet.


VW FS w swojej ofercie posiada polisy online od prawie 4 lat i z każdym rokiem coraz więcej klientów wybiera tę metodę zakupu. Atutem opisywanego kanału sprzedaży jest doradztwo dilera. Odbywa się ono w prosty i praktyczny sposób: w salonie sprzedawca przeprowadza u klienta badanie potrzeb ubezpieczeniowych oraz objaśnia mu warunki. Aż 90 proc. osób wskazuje, że są bardzo zadowolone z pomocy doradcy i wybrałoby polisę online również w kolejnym roku.

Szybko i całkowicie zdalnie

Zakup „Twojej Polisy ONLINE” trwa kilka minut, a dokumenty nie wymagają żadnego podpisu i wizyty w salonie. Proces jest intuicyjny i nieskomplikowany – doradcy VW FS na prośbę klienta kalkulują różne oferty ubezpieczenia komunikacyjnego i warianty ochrony pogwarancyjnej. Płatność jest realizowana za pomocą najpopularniejszych metod takich jak PayU i BLIK lub standardowo przy użyciu karty.

"Twoja Polisa ONLINE” nabrała szczególnego znaczenia podczas pandemii, kiedy świat usług został w dużej mierze przeniesiony do internetu. To właśnie wtedy firma Volkswagen Financial Services odnotowała rekordowe, ponad trzykrotne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń online. W kolejnym etapie całkowicie odświeżono szatę graficzną internetowego portalu klienta oraz wzbogacono go o nowe funkcjonalności.

Car Protect

Jednym z przykładów było wdrożenie produktu ubezpieczenia ochrony pogwarancyjnej Car Protect do sprzedaży na odległość, a także umożliwienie łącznego zakupu Car Protect wraz z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dodano również metodę płatności BLIK.Polisy od VFS są dostępne na stronie internetowej vfs.pl. Obejmują przede wszystkim bezpośrednią likwidację szkód u autoryzowanych partnerów serwisowych oraz naprawę z użyciem oryginalnych i nowych części zamiennych. Ubezpieczenie można kupić za pośrednictwem salonów dilerskich sprzedaży aut marek Volkswagen, SEAT, ŠKODA, Audi i Porsche. (ms)