Pięciu kandydatów do tytułu Car of the Year Polska
Jury konkursu stanowią dziennikarze zajmujący się testowaniem i oceną samochodów
10.11.2022

Pięciu kandydatów do tytułu Car of the Year Polska

Ruszyły końcowe prace związane z kolejną edycją konkursu Car of the Year Polska. Już 1 grudnia jeden z pięciu samochodów wytypowanych przez jury konkursu, który miał premierę na naszym rynku w tym roku, otrzyma jedyne i niepowtarzalne trofeum oraz tytuł Car of the Year Polska.

 

Po miesiącach testów 20 jurorów spośród 32 zgłoszonych aut wybrało,
w (kolejności alfabetycznej) pięć modeli:

• Dacia Jogger,
• Mazda CX60,
• Nissan Ariya,
• Peugeot 308,
• Renault Megane E-Tech.

Wśród pięciu wybranych samochodów, 4 są crossoverami, 3 pochodzą z francusko-japońskiego aliansu, 2 mają napęd czysto elektryczny, a tylko 1 jest klasycznym hatchbackiem.

Przy ocenie samochodów pod uwagę brano następujące kryteria: poziom zaawansowania technologicznego, funkcjonalność, ergonomia, właściwości jezdne, cena do wartości samochodu, design, teoretyczny poziom bezpieczeństwa, jakość wykonania, innowacje.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Car of the Year Polska założona przez dziennikarzy zajmujących się motoryzacją. Idea konkursu spotkała się z poparciem takich instytucji jak PZPM, AKDP, ITS, PIMOT i Automobilklub Polski. Jury konkursu stanowią dziennikarze zajmujący się testowaniem i oceną samochodów. W konkursie oceniane są samochody osobowe, które przed pierwszym głosowaniem były udostępnione jurorom do testów.

Ogłoszenie wyników głosowania oraz wręczenie statuetki nastąpi 1 grudnia 2022 roku na Torze Modlin. Tytuł Car of the Year Polska przyznawany jest zwycięzcy na kolejny rok kalendarzowy.
Szczegóły konkursu na stronach www.caroftheyear.pl (ms)