Wideorejestrator Nextbase – więcej niż gadżet
Wideorejestrator w aucie docenia coraz większa grupa kierowców także naszego kraju
17.09.2021

Wideorejestrator Nextbase – więcej niż gadżet

Wideorejestrator może uchronić kierowcę nie tylko przed nieuczciwymi zachowaniami innych użytkowników dróg ale również pomóc udowodnić niewinność i zaoszczędzić pieniądze. Brytyjska firma Nextbase zaprezentowała gamę nowoczesnych kamer samochodowych, które spełniają rolę swoistej „czarnej skrzynki” dla samochodu.


Wraz ze wzrostem aktywności na drogach rosną również statystyki wypadków. W Polsce nie brakuje kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami. Jednak trafiają się również użytkownicy dróg zachowujący się brawurowo i niebezpiecznie. Ponieważ mnożące się na naszych drogach fotoradary ich nie odstraszają, pozostali uczestnicy ruchu drogowego – aby uchronić siebie i swoich bliskich – coraz chętniej sięgają po nowinki techniczne. Jedną z nich są wideorejestratory jazdy, czyli urządzenia zapisujące wideo i audio z podróży.

Zaawansowane modele tego typu urządzeń rejestrują koordynaty GPS pojazdu, jego prędkość, siłę wstrząsów oddziaływujących na samochód a przy tym posiadają wbudowany Bluetooth, Wi-Fi oraz można nimi zarządzać z pozycji Smartfona.

Nextbase
Podczas prezentacji prasowej dziennikarze oraz liczne grono fanów nowych technologii mogli zapoznać się z serią nowoczesnych wideorejestratorów brytyjskiej firmy Nextbase


Uwagę zwracały zastosowane funkcjonalności nowych kamer samochodowych m.in. Nextbase 422GW oraz 522GW, które oferują funkcje Emergency SOS i Alexa Voice Control zaś nagrywanie w technologii 1440p HD zapewnia świetną jakość obrazu w dzień i w nocy.

Nextbase
Nextbase 622 GW

 

Z kolei topowy model 622GW z 4K został doposażony w funkcje stabilizacji obrazu, tryb ekstremalnej pogody i what3words. Bardzo praktyczną funkcją jest tryb inteligentnego parkowania, który można wybrać w menu każdej nowej kamery Serii 2. Po zaparkowaniu auta i wyłączeniu zapłonu, kamera samochodowa automatycznie przełączy się w tryb parkowania, wyłączając wszystko z wyjątkiem czujnika stabilizacji toru jazdy (G Force). W przypadku awaryjnej sytuacji( kolizja parkingowa, stłuczka) kamera zarejestruje dokładnie, kiedy i gdzie doszło do uderzenia samochodu. Zarejestrowane zdarzenie jest twardym dowodem na to, kto rzeczywiście zawinił i można je przedstawić policji czy ubezpieczycielowi. (ww)