Papież Franciszek podróżuje w Skodzie Enyaq iV podczas wizyty na Słowacji
To już drugi raz papież Franciszek podróżuje pojazdami czeskiego producenta
13.09.2021

Papież Franciszek podróżuje w Skodzie Enyaq iV podczas wizyty na Słowacji

Skoda Auto dostarczła papieżowi Franciszkowi dwa pojazdy Skoda Enyaq iV na czas jego wizyty na Słowacji. Dwa całkowicie elektryczne SUV-y zostały dostosowane zgodnie z życzeniem Watykanu. Ponadto w podróży papieżowi będą towarzyszyć dwie Skoda. Za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej można skierować pozdrowienia do Papieża, które będą wyświetlane wirtualnie na jego pojeździe.

Od 12 do 15 września 2021 r. papież Franciszek odwiedza Słowację. Podczas jego pobytu Skoda Auto udostępniła Papieżowi dwa pojazdy Enyaq iV i dwa Karoq. Z tej okazji Enyaq iV zostały przystosowane zgodnie ze specyfikacjami Watykanu. Aby ułatwić zobaczenie Papieża, przezroczyste szyby w tylnej części pojazdu zastąpiły standardowe przyciemniane szyby boczne.

Standardowe chromowane uchwyty na flagę Watykanu są zamontowane na przednim skrzydle po stronie pasażera, a oficjalne logo papieskiej wizyty można zobaczyć na obudowach lusterek zewnętrznych. Aby wygodniej wychodzić z pojazdu, na prośbę Watykanu dodano również dodatkowy uchwyt. Wszystkie pojazdy są pomalowane na czarny metalik i mają czarne wnętrze.

Skoda Auto uruchomiła też specjalną stronę internetową z okazji wizyty Papieża na Słowacji, gdzie ludzie z całego świata mogą przesyłać pozdrowienia dla Papieża podczas jego podróży przez Słowację. Daje to również tym, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniach publicznych, zwrócenie się do papieża Franciszka.

Dzięki rozszerzonej rzeczywistości wszystkie pozdrowienia otrzymane za pośrednictwem strony internetowej będą wyświetlane na wirtualnym modelu 3D SUV-a na stronie internetowej lub na prawdziwym ENYAQ iV. Wystarczy wejść na stronę i skierować tablet lub telefon komórkowy na pojazd.

To już drugi raz papież Franciszek podróżuje pojazdami czeskiego producenta. Skoda Auto dostarczyła również cztery Skody Rapid Spaceback dla papieża podczas jego dwudniowej wizyty w Irlandii w 2018 roku. (oprac. ww)