Elektryczne Dacie Spring we flocie Seris Konsalnet
W 2021 roku zarejestrowano 415 Dacii Spring w Polsce
06.06.2022

Elektryczne Dacie Spring we flocie Seris Konsalnet

Seris Konsalnet udostępni swoim pracownikom nowe, zeroemisyjne samochody Dacia Spring. Auta zasilą flotę wykorzystywaną przez grupy interwencyjne w działaniach i sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia.Rozbudowując flotę, zamawiający szukał przede wszystkim elektrycznych, uniwersalnych i atrakcyjnych cenowo samochodów, które sprawdzą się w warunkach miejskich oraz zmniejszą ślad węglowy zgodnie z jedną z głównych wartości firmy – Planet, zakładającą zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne.

Dacia Spring
Dacia Spring


Zamówione modele to 5 samochodów Dacia Spring w wersji Comfort Plus Electric 45, z układem szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS), w kolorze Szary Diamond. Dacia Spring jest napędzana silnikiem elektrycznym, zapewniającym zasięg do 305 km (w cyklu WLTP City i 230 km w cyklu łączonym WLTP). Spring oferuje także największą – niemal 300-litrową – powierzchnię bagażową w swojej kategorii.

Wprowadzona pod koniec marca 2021 roku Dacia Spring od razu znalazła nabywców, którzy do grudnia ubiegłego roku złożyli ponad 43 tysiące zamówień w Europie. W 2021 roku zarejestrowano 415 Dacii Spring w Polsce, co zapewniło temu modelowi miejsce w TOP4 sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce. (ww)