Wildtrack sprawdza się również w terenie
Ford Ranger Wildtrack
29.03.2024

Wildtrack sprawdza się również w terenie

Forda Ranger Wildtrack testowałam na trasie dla samochodów dodatkowo zmodyfikowanych do jazdy w ciężkim terenie. Wildtrack, pomimo tego, że nie jest typowym samochodem terenowym, w tym trudnym terenie poradził sobie bardzo dobrze.

 


Z pewnością nie zrobi najlepszego czasu na OSie, ale można nim śmiało i bez kompleksów wybrać się na jazdę terenową.

NowoczesnaFlota
Ford Ranger Wildtrack

Wygoda w terenie

Podczas jazdy terenowej wnętrze samochodu zapewnia wysoki komfort. Przednie fotele dobrze trzymają na boki, wspomaganie układu kierowniczego pracuje skutecznie i efektywnie, a duża sztywność ramy i nadwozia zapobiega nieprzyjemnym dźwiękom – wewnątrz nic nie skrzypi ani nie trzeszczy. Obsługa jest prosta i intuicyjna, najważniejsze w terenie funkcje są dostępne pod fizycznymi przyciskami: reduktor i wyłącznik systemu start&stop.

NowoczesnaFlota
Ford Ranger Wildtrack

Niezawodność

Znaczne wymiary zewnętrzne, duży rozstaw osi i pokaźna masa własna nie ułatwiają Rangerowi zadania, szczególnie w porównaniu z małymi terenówkami, jednak dwulitrowy diesel biturbo w połączeniu z szybko pracującą skrzynią automatyczną wydają się radzić sobie bez większego wysiłku. Po załączeniu reduktora żadne wzniesienie nie wydaje się być przeszkodą. Blokada tylnego mostu zapewnia doskonałą trakcję w ciężkich warunkach terenowych, także przy pełnym wykrzyżu.

NowoczesnaFlota
Ford Ranger Wildtrack

Wielofunkcyjność i wielozadaniowość

Zawieszenie dobrze sprawdzające się na w miarę równych nawierzchniach, dostosowane do użytku drogowego, sprawnie wybiera także większe nierówności w terenie i jest doskonałym kompromisem między pewnością prowadzenia z większymi prędkościami, bezpieczeństwem i zachowaniem w warunkach terenowych. Tam, gdzie kończy się skok zawieszenia i wykrzyż, z pomocą przychodzą blokady: centralna i tylna. Solidna i wytrzymała konstrukcja zawieszenia gwarantuje pewny powrót do zastosowań roboczych po szaleństwach offroadowych.

NowoczesnaFlota
Ford Ranger Wildtrack

Dla ekstremalnych wyzwań

Ford do tego modelu proponuje wiele dodatków przydatnych do offroadu: poczynając od terenowego zawieszenia Bilstein, poprzez stalowe osłony podwozia, a kończąc na systemie oświetlenia zewnętrznego 360°. Dostępne są także dodatkowe przełączniki pod sufitem, które można wykorzystać do sterowania wyciągarką lub kompresorem.

NowoczesnaFlota
Ford Ranger Wildtrack (Foto: Marcin Nowak)


Podsumowując, Ford Ranger bardzo dobrze sprawdza się jako samochód terenowy, co można wykorzystać zarówno do celów rekreacyjnych, jak też do zastosowań roboczych na obszarach leśnych, górskich czy innych, gdzie nie sięgają drogi.Tekst powstał dzięki uprzejmości www.poligon4x4.pl  Zdjęcia wykonał Marcin Nowak mfotomotoo