Nowy Renault Captur jeszcze bardziej uniwersalny
Nowy Renault Captur pojawi się w sprzedaży w Europie już w kwietniu br.
05.04.2024

Nowy Renault Captur jeszcze bardziej uniwersalny

W tym miesiącu do salonów Renault w Europie trafi nowa wersja modelu Captur. Miałem okazję przejechać parę lat temu kilka tysięcy kilometrów po autostradach Starego Kontynetu jedną z wcześniejszych wersji tego miejskiego SUVa i muszę przyznać, że mimo określenia „miejski”, nienagannie spisywał się także na dalszych trasach, gwarantując bardzo przyzwoity komfort podróżującym.

 


Teraz mogę na razie oprzeć się tylko na informacjach producenta chociaż, znając od lat tę markę nie wątpię, że kolejna wersja Captura będzie pod każdym względem lepsza od poprzednika. Atutami tego auta mają być: uniwersalny charakter, dwukolorowe nadwozie, bardzo przestronne i pomysłowe wnętrze, zaawansowane technologicznie wyposażenie.

Nowy Renault Captur

Nowe atuty

Nowy model ma też nowe atuty. Estetyka nadwozia i wnętrza, zdecydowanie bardziej wyrazista, tworzy w nowej wersji esprit Alpine niepowtarzalne połączenie elegancji i sportowego charakteru. Nowe tapicerki i ekrany na desce rozdzielczej sprawiają, że wnętrze nowego Captura jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dostępny w zależności od wersji system multimedialny openR link z wbudowaną wyszukiwarką Google oferuje najbardziej zaawansowane technologie Android Automotive 12, które po raz pierwszy są dostępne w samochodzie z segmentu B.

Nowy Renault Captur

Nowa architektura systemów elektronicznych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki systemom wspomagania najnowszej generacji, takim jak predykcyjny system jazdy w trybie hybrydowym czy Active Driver Assist, który umożliwia jazdę autonomiczną poziomu 2.

Nowy Renault Captur

Pięć silników do wyboru

W zależności od kraju nowy Captur może być napędzany jednym z pięciu silników, w tym napędem E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który cieszy się dużym powodzeniem. Wybiera go ponad 41% klientów we Francji. Aby zapewnić większą przyjemność jazdy i bardziej dynamiczne zachowanie na drodze, zmodyfikowano układ jezdny i kalibrację wspomagania układu kierowniczego. Dostępny w zależności od wersji system Extended Grip zapewnia optymalny napęd w każdych warunkach drogowych.

Nowy Renault Captur (Foto: mat. prasowe renault)

Nowy model Renault chce utrzymać czołową pozycję na rynku miejskich SUV-ów, które stanowią dziś 50% segmentu B (i 30% całego rynku samochodowego). Captur jest produkowane w zakładzie w Valladolid, podobnie jak poprzednie generacje. Pojawi się w sprzedaży w Europie już w kwietniu br. (ms)