Nowy Duster bardziej nowoczesny
Dacia jest jedynym producentem oferującym dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG)
27.03.2024

Nowy Duster bardziej nowoczesny

Od czerwa tego roku w salonach Dacii pojawi się unowocześniony Duster. Jak podaje producent, auto stanowi połączenie przystępnej ceny z jeszcze przestronniejszym wnętrzem i szeregiem nowych, unikatowych elementów wyposażenia. Jego ceny zaczynają się od 79 900 zł.

 


Oferta gamy nowego Dustera to trzy poziomy wyposażenia: Essential, Expression oraz najwyższy poziomu z dwiema wersjami różniącymi się zawartością, wzajemnie uzupełniającymi się i porównywalnymi cenowo Extreme i Journey.

Nowa Dacia Duster


Duster Extreme wyróżnia się unikalnym designem i miedziano-brązowymi akcentami ozdobnymi, skierowany jest do entuzjastów aktywności outdoorowej, poszukujących solidnego i praktycznego samochodu (łatwo zmywalna tapicerka MicroCloud, modułowe relingi dachowe itd.). Natomiast Duster Journey jest przeznaczony dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają dyskretną elegancję, komfort i zaawansowane technologie (automatyczny hamulec postojowy, Media Nav Live itd.).

Nowy Duster jest standardowo wyposażony w 4 (poziom wyposażenia Essential) lub 6 fabrycznych punktów mocowania YouClip. Istnieje możliwość powiększenia ich liczby o 2 kolejne punkty dzięki dostępnemu w ofercie akcesoriów wspornikowi mocowanemu do zagłówka.

Nowa Dacia Duster będzie napędzana całkowicie nowym sinikiem benzynowym TCe 130 z pierwszym poziomem elektryfikacji typu „Mild Hybrid” 48 V i mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów. Ten 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy nowej generacji o pojemności 1,2 litra oferowany z systemem miękkiej hybrydy pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 średnio o około 10%. Jest on dostępny w wersji z napędem 4x2 i 4x4.

Nowa Dacia Duster


Zespół napędowy HYBRID 140, wprowadzony na świecie po raz pierwszy przez Dacię w 2023 roku w modelu Jogger, trafia obecnie pod maskę nowego Dustera z automatyczną, bezsprzęgłową kłową skrzynią biegów. Nowy Duster HYBRID 140 może poruszać się po mieście w trybie w pełni elektrycznym przez 80% czasu jazdy, a zużycie paliwa w cyklu miejskim może być nawet o 40% niższe niż w wersji z silnikiem spalinowym o porównywalnej mocy, i to bez konieczności zmiany przyzwyczajeń użytkowników.

Nowa Dacia Duster (Foto: mat. prasowe)


Dacia jest jedynym producentem oferującym dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG), dostępne pod nazwą ECO-G we wszystkich modelach marki z silnikami spalinowymi. Nowy Duster jest również oferowany z tą montowaną fabrycznie, sprawdzoną technologią, stanowiącą gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. W trybie zasilania gazem nowy Duster ECO-G 100 emituje średnio o 10% mniej CO2 w porównaniu ze swoimi spalinowymi odpowiednikami. (ms)