Siedmioosobowy Tiguan Allspace
Do nowego Tiguana Allspace dostępnych jest pięć wydajnych i mocnych układów napędowych
12.11.2021

Siedmioosobowy Tiguan Allspace

Nowy Tiguan Allspace wywoła sporo zamieszania na rynku dużych SUV-ów. Do salonów Volkswagena trafiła wersja long czyli Tiguan oferujący miejsce dla maksymalnie siedmiu osób. Ten najlepiej sprzedający się SUV Volkswagena został wyceniony w Niemczech na 36 900 euro a w Polsce katalogi Volkswagena podają cenę wyjściową od 144 690 zł.


Od momentu wprowadzenia na rynek w 2017 roku Tiguan Allspace odniósł ogromny sukces. Nowy wariant, który jest o 22 centymetry dłuższy od standardowego Tiguana, do tej pory sprzedał się na całym świecie w ponad 1,7 miliona egzemplarzy. Tiguan Allspace otrzymał teraz te same aktualizacje, co krótszy wariant modelowy – imponując ostrzejszym wyglądem, cyfrowym kokpitem i wszechstronną łącznością. Różne opcje układu napędowego zawierają szereg zrównoważonych innowacji. Nowe systemy sterowania i wspomagania gwarantują jeszcze większą wygodę, ponieważ nowy Tiguan Allspace oferuje szeroką gamę usług i funkcji online, dzięki systemowi Infotainment nowej generacji MIB3.

Tiguan Allspace

Jeśli chodzi o wygląd, podświetlona osłona chłodnicy i dynamiczne kierunkowskazy są prawdziwymi atrakcjami. Klienci mają również możliwość zamówienia interaktywnych reflektorów matrycowych LED IQ.LIGHT, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i komfort. Zmodernizowano także tylne światła LED. Ponadto dostępne są dwie nowe opcje lakierowania nadwozia i dodatkowy 18-calowy design dla gamy felg aluminiowych.

Przestronne wnętrze z cyfrową aktualizacją

We wnętrzu Tiguana Allspace jest wystarczająco dużo miejsca na opcjonalny trzeci rząd siedzeń. Dzięki tej opcji przestronny, pięcioosobowy pojazd zamienia się w SUV-a z miejscem nawet dla siedmiu osób. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, pojazd jest standardowo wyposażony w Digital Cockpit Pro, unowocześnioną wielofunkcyjną kierownicę oraz system informacyjno-rozrywkowy z dużym, kolorowym wyświetlaczem o przekątnej do 9,2 cala. Opcjonalna 3-strefowa klimatyzacja automatyczna Air Care Climatronic jest sterowana z nowego modułu z panelami dotykowymi w konsoli środkowej. Dodaj do tego trzecią generację modułowej matrycy informacyjno-rozrywkowej (MIB3), która umożliwia klientom korzystanie z zaawansowanych mobilnych usług internetowych We Connect. Należą do nich m.in. funkcja sterowania głosowego online, dostęp do usług przesyłania strumieniowego, personalizacja w chmurze, i bezprzewodowe korzystanie z aplikacji przez App-Connect Wireless dla Apple CarPlay i Android Auto. Cyfrowe innowacje zastosowane w nowym Tiguanie Allspace poprawiają wrażenia z jazdy, jednocześnie odzwierciedlając nową strategię Volkswagena ACCELERATE – i transformację firmy w dostawcę mobilności zorientowanego na oprogramowanie.

Tiguan Allspace

Szeroka gama układów napędowych

Do nowego Tiguana Allspace dostępnych jest pięć wydajnych i mocnych układów napędowych: 2,0-litrowe układy napędowe TDI o mocy 150 KM i 200 KM poprawiają emisję spalin dzięki podwójnemu katalizatorowi SCR z podwójnym AdBlue dozowania. 1,5-litrowy silnik TSI o mocy 150 KM, który jest standardowo wyposażony w 6-biegową manualną skrzynię biegów lub opcjonalną 7-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG jest wyposażony w Active Cylinder Management (ACT). Dostępne są również dwa kolejne 2,0-litrowe silniki TSI o mocy 190 KM i 245 KM. Ich moc przenoszona jest na drogę dzięki standardowej 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów DSG i napędowi na wszystkie koła 4MOTION. Wszystkie opcje silnika są zgodne z surową normą emisji spalin Euro 6d-ISC-FCM. W połączeniu z 4MOTION dopuszczalna maksymalna masa przyczepy wynosi 2,5 tony.

Tiguan Allspace

Zaawansowane systemy wspomagania

Aktualizacja technologiczna nowego Tiguana Allspace obejmuje również nowe, bardzo zaawansowane systemy wspomagania. Standardowy pakiet wyposażenia obejmuje ulepszoną funkcję autonomicznego hamowania awaryjnego Front Assist, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, system ostrzegania kierowcy oraz aktywny tempomat (ACC), który w połączeniu z 7-biegową DSG dual obejmuje również funkcję Stop & Go. skrzynia biegów sprzęgła. Opcjonalna funkcja wspomagania jazdy IQ.DRIVE ułatwia kierowanie, hamowanie i przyspieszanie przy prędkościach do 210 km/godz. Opcjonalnie dostępny jest również przewidujący tempomat (Predictive ACC).

Zamówienia na nowego Tiguana Allspace są przyjmowane w nowej strukturze pakietów specyfikacji: Life, Elegance i R-Line.