Nowy Jeep Grand Cherokee również w wersji plug-in
Nowy Grand Cherokee 4xe 2022 to pierwszy Grand Cherokee z hybrydowym napędem plug-in (PHEV)
01.10.2021

Nowy Jeep Grand Cherokee również w wersji plug-in

Jeep wprowadza na rynek pierwszego zelektryfikowanego Jeepa Grand Cherokee 4xe wraz z najwszechstronniejszym, terenowym Grand Cherokee i nową wersją Trailhawk.


Piąta generacja Jeepa Grand Cherokee ma zupełnie nową architekturę, nowy napęd hybrydowy plug-in, zmieniony wygląd nadwozia, nowe wnętrze oraz innowacyjne technologie w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.

Jeep

Nowe standardy

Oto co nowego proponuje nowy Grand Cherokee

• Lepszy napęd – dzięki technologii 4xe (PHEV) Grand Cherokee jest w stanie pokonać 25 mil w trybie czysto elektrycznym, co przekłada się na zużycie paliwa na poziomie 57 mil na galon (MPGe) i ma łączny zasięg ponad 708 km, co czyni go najbardziej wszechstronnym i zrównoważonym ekologicznie samochodem terenowym Grand Cherokee w historii.

•Lepsze zdolności terenowe – nowy Trailhawk 4xe pokonał szlak Rubicon w trybie całkowicie elektrycznym; Nowy w tej klasie elektronicznie rozłączany przedni stabilizator zapewnia lepszą artykulację zawieszenia i przyczepność podczas jazdy po skałach lub na nierównym terenie.

•Więcej technologii – system Uconnect 5 z pierwszym w tym segmencie interaktywnym wyświetlaczem dla pasażerów z pierwszego rzędu i ekranem o wysokiej rozdzielczości dla pasażerów tylnych foteli oraz nowym systemem rozrywki o wysokiej rozdzielczości dla tylnych siedzeń i systemem Active Driving Assist.

Jeep

•Więcej innowacyjnych rozwiązań – dzięki nowej architekturze pojazdu, nowej stylistyce nadwozia i nowemu wnętrzu z przednim ekranem pasażera i wbudowanym systemem Fire TV, niezależnemu przedniemu i tylnemu zawieszeniu oraz ekskluzywnemu w tej klasie zawieszeniu pneumatycznemu Quadra-Lift z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia.

•Doskonałe wykonanie – dzięki któremu powstał najbardziej luksusowy Grand Cherokee w historii, obejmujący wersję wyposażenia Summit Reserve z elegancką skórzaną tapicerką Palermo i 19-głośnikowym system audio McIntosh o mocy 960 Watt.

•Większe bezpieczeństwo – dzięki ponad 110 zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i ochrony, obejmującym m.in. system Active Driving Assist umożliwiający zautomatyzowaną jazdę z rękami na kierownicy oraz kamerę z widokiem 360o i kamery do jazdy nocnej systemu „Night Vision.

Jeep

Zarówno nadwozie, jak i wnętrze Grand Cherokee zaprojektowano tak, by zapewnić duże możliwości terenowe i dynamikę jazdy. Sprawdzone systemy napędu 4x4 (Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II), zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift oraz system zarządzania trakcją Selec-Terrain to gwarancja Grand Cherokee znakomitych zdolności 4x4.

Połączenie nowej konstrukcji i rzeźbionej, aerodynamicznej sylwetki nadwozia poprawia osiągi pojazdu, bezpieczeństwo i niezawodność, a jednocześnie zmniejsza znacząco masę pojazdu, hałas i wibracje (NVH).

Jeep

Pierwszy w historii Grand Cherokee 4xe

Nowy Grand Cherokee 4xe 2022 to pierwszy Grand Cherokee z hybrydowym napędem plug-in (PHEV). Dostępny w wersjach Grand Cherokee Limited, Trailhawk, Overland, Summit i Summit Reserve, zaawansowany układ napędowy 4xe łączy dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów o napięciu 400 woltów z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem i ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite, zapewniającą maksymalną wydajność i zdolności terenowe.

Układ napędowy 4xe generuje moc 375 KM i 470 lb.-ft. (637 Nm) momentu obrotowego. Grand Cherokee 4xe ma około 25 mil (40 km) zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym, co przekłada się na około 57 MPGe, a jego szacowany całkowity zasięg wynosi ponad 708 km.

Jeep

Nowy Jeep Grand Cherokee pojawi się w sprzedaży w Ameryce Północnej w czwartym kwartale 2021 roku, a Jeep Grand Cherokee 4xe na początku 2022 roku. Także w przyszłym roku możemy spodziewać się dostaw do Polski. (ms)