Spokojnego nowego Iveco
Ford E-Transit liderem wśród elektrycznych aut
Tylko w lutym nowych nabywców znalazło 60 E-Transitów, co stanowiło aż 37,97% udziału w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych
20.03.2023

Ford E-Transit liderem wśród elektrycznych aut

W pierwszych dwóch miesiącach 2023 r Ford E-Transit był najlepiej sprzedającym się dostawczym samochodem elektrycznym w Polsce. Nowy samochód dostawczy Forda nie tylko zdominował swój segment elektrycznych samochodów dostawczych, ale także okazał się lepszy od wszystkich osobowych samochodów elektrycznych w Polsce.


Elektryczny samochód dostawczy Forda sprzedał się w lutym w 60 egzemplarzach, co razem ze styczniowymi wynikami dało wynik 192 sprzedanych samochodów w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2023 roku.

Dzięki temu E-Transit był w tym okresie zdecydowanym liderem polskiego rynku samochodów elektrycznych ogółem (zarówno dostawczych jak i osobowych), mając 25 egzemplarzy przewagi nad drugim modelem w zestawieniu. Elektryczny samochód dostawczy Forda miał też 7,67% udziału w tym niezwykle konkurencyjnym i coraz szybciej rozwijającym się segmencie.

Wartości rezydualne przygotowane przez Info-Ekspert wskazują, że elektryczny samochód dostawczy Forda jest pod tym względem liderem swojego segmentu


Jeśli chodzi o sprzedaż w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, Ford był zdecydowanym liderem rynku zarówno w lutym, jak i w dwóch pierwszych miesiącach nowego roku.

W lutym nowych nabywców znalazło 60 E-Transitów, co stanowiło aż 37,97% udziału w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych. 192 sprzedane egzemplarze przez pierwsze dwa miesiące to natomiast aż 48,24% udziału w segmencie. (ms)