Ford E-Transit z tytułem Najlepszy Elektryczny Samochód Dostawczy
W podstawowej wersji Ford E-Transit typu van kosztuje 276 905 zł
17.11.2022

Ford E-Transit z tytułem Najlepszy Elektryczny Samochód Dostawczy

Ford E-Transit, pierwszy w historii marki w pełni elektryczny model dostawczy, został wybrany Samochodem Dostawczym Roku 2023 w konkursie magazynu „What Car?”. W tym samym plebiscycie E-Transit zdobył też tytuły w dwóch kategoriach: Najlepszy Elektryczny Samochód Dostawczy oraz Najlepszy Duży Samochód Dostawczy.

 

Zdobycie przez Forda E-Transita tytułu Samochodu Dostawczego Roku 2023 jest tym większym sukcesem, że ten elektryczny samochód pokonał rywali wyposażonych zarówno w tradycyjne jednostki spalinowe, w tym w tak popularne w klasie aut dostawczych silniki Diesla, jak również inne modele z napędem elektrycznym.

Ford E-Transit
Elektryczny Ford E-Transit może mieć moc 269 lub 184 KM, zależnie od wersji


Transit to od lat uznana wielkość na rynku aut dostawczych, model o szczególnej solidności, wielkich możliwościach przewozowych i wszechstronności. W wersji elektrycznej jest wyposażony w akumulator wysokonapięciowy o pojemności 68 kWh zapewniający mu zasięg nawet 309 km. E-Transit jest dostępny w dwóch wersjach różniących się długością i wysokością oraz w 25 konfiguracjach, a w perspektywie kilku lat okazuje się tańszy w eksploatacji niż pojazdy z silnikiem wysokoprężnym, co jest szczególnie atrakcyjne dla firm.

Elektryczny Ford E-Transit może mieć moc 269 lub 184 KM, zależnie od wersji. Przyspiesza bardzo dynamicznie, a przy tym jest cichy, zapewniając wyjątkowe doznania w klasie samochodów użytkowych. Umieszczenie akumulatora nisko pod podwoziem obniża środek ciężkości auta i zapewnia mu znakomite właściwości jezdne. Kierowca może wybierać spośród trzech trybów jazdy – Normal (przeznaczonego do codziennych podróży), Slippery (poprawiającego prowadzenie na śliskich nawierzchniach) i Eco (oszczędzającego energię). (ww)