Yokohama w Polsce
Yokohama Rubber wdraża obecnie trzyletni plan zarządzania Yokohama Transformation 2023 (YX2023)
14.05.2021

Yokohama w Polsce

W Polsce powstał oddział światowej firmy oponiarskiej Yokohama. Europejski oddział firmy podpisał umowę nabycia 100% udziałów w polskiej spółce ITR CEE Spółka z o.o., która jest hurtowym dystrybutorem zajmującym się importem i sprzedażą opon Yokohama w Europie Środkowej i Wschodniej. Nazwa polskiej spółki została zmieniona na Yokohama CEE Spółka z o.o.


Jak poinformowano w przesłanym do redakcji komunikacie, Yokohama Rubber nawiazała współpracę z polską firmą w celu zwiększenia sprzedaży opon YOKOHAMA w Polsce oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dodanie spółki do korporacyjnej sieci sprzedaży opon Yokohama w Europie ułatwi dalszą ekspansję marki i wzmocni podstawy biznesowe Grupy na rozwijającym się rynku Europy Środkowej i Wschodniej.

Yokohama Rubber wdraża obecnie trzyletni plan zarządzania Yokohama Transformation 2023 (YX2023). Zgodnie z nim dział opon konsumenckich dąży do maksymalizacji wskaźnika sprzedaży opon swojej flagowej marki ADVAN, marki GEOLANDAR dla SUV-ów i pikapów oraz różnych opon zimowych. W tym celu firma rozszerza asortyment rozmiarów tych opon i wdraża strategie produktowe i regionalne, które zwiększą sprzedaż opon odpowiadających specyficznym trendom na każdym regionalnym rynku. (ms)