Renault Sport Cars zmieniła nazwę na Alpine Cars
Zmiana nazwy symbolizuje nową dynamikę działania marki
14.05.2021

Renault Sport Cars zmieniła nazwę na Alpine Cars

Zmiana nazwy spółki, zajmującej się projektowaniem sportowych modeli Grupy Renault, wpisuje się w ramy projektu utworzenia jednostki biznesowej Alpine Business Unit. Wraz ze zmianą szyldu na Alpine Cars zespół Renault Sport Cars wkracza w nową fazę, bogatą w projekty realizowane we współpracy z konstruktorami z Alpine Racing i wszystkimi pionami Grupy Renault.

W ramach restrukturyzacji Grupy Renault w podziale na marki, bardzo istotne jest, aby każdy
z podmiotów wchodzących w skład business unit miał w swojej nazwie słowo Alpine i uosabiał wartości i ambicje marki. Alpine ma być marką premium, tworzącą innowacyjne i zaawansowane technologicznie modele samochodów sportowych.

- Z uwagi na bogate know-how i doświadczenie w projektowaniu samochodów sportowych, Alpine Cars stanowi kartę atutową w realizacji naszych celów – oświadczył Laurent Rossi, dyrektor marki Alpine.

Zmiana nazwy symbolizuje nową dynamikę działania ośrodka w Les Ulis. Widać to w pracach nad rozwojem przyszłej w 100% elektrycznej gamy modeli Alpine i w technicznej współpracy z zespołem Alpine Racing.

Kluczowymi atutami są tutaj bogate know-how i sportowa pasja zespołu konstruktorów, które zaowocowały stworzeniem wielu kultowych modeli, takich jak R5 Turbo, Clio V6, Megane RS Trophy czy nowe Alpine A110. Równolegle do prac nad rozwojem nowej gamy Alpine, poszczególne zespoły będą nadal służyć wsparciem dla sieci serwisów Alpine i nabywców modeli R.S.

------------------------------------------------

Alpine

Marka Alpine, stworzona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, z biegiem lat zdobyła mocną pozycję wśród sportowych samochodów we francuskim stylu. W 2017 roku zaprezentowała nowe A110, sportowy samochód wierny ponadczasowym zasadom Alpine – lekki, kompaktowy, zwrotny i zapewniający dużą przyjemność jazdy. W 2021 roku utworzona została jednostka Alpine Business Unit. Alpine stanie się marką innowacyjnych, autentycznych i ekskluzywnych samochodów sportowych Grupy Renault. Będzie czerpać z dziedzictwa i know-how zakładu w Dieppe, który był kolebką marki, a także z umiejętności konstrukcyjnych zespołu Formuły 1 i Renault Sport Cars. (oprac. ww)