Pierwsze egzemplarze Corsy e Rally gotowe do startu
Inauguracja sezonu ADAC Opel e Rally Cup nastąpi 11/12 czerwca podczas ADAC Rally Stemweder Berg
01.05.2021

Pierwsze egzemplarze Corsy e Rally gotowe do startu

ADAC Opel e Rally Cup jest gotowy do pierwszego sezonu. Pierwsze dziesięć Opli Corsa e Rally zostało już dostarczonych do klientów. W Centrum Testowym w Dudenhofen zespoły rajdowe otrzymały nie tylko pojazdy, ale także sprzęt, w tym namioty dla ekip oraz kombinezony rajdowe dla kierowców i pilotów.

Przy okazji zespołom przekazano też informacje na temat nowej e technologii. Następnie przeprowadzono testy funkcjonalne samochodów elektrycznych wyposażonych w silniki o mocy 136 KM. Ponadto, klienci mogli przekonać się o potencjale Corsy e Rally w trakcie jazd po torze wytrzymałościowym w centrum testowym z kierowcą rajdowym Opla Volkerem Stryckiem.

- Przekazanie pojazdów to ważny etap dla nas oraz dla zespołów i projektu - powiedział Jörg Schrott, dyrektor Opel Motorsport. - To wyraźny sygnał, że sprawy wreszcie nabierają tempa. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją oczekiwali na rozpoczęcie sezonu. Teraz będziemy sukcesywnie dostarczać kolejne samochody.

Po odwołaniu ADAC ACTRONICS Rally Sulingen ze względu na pandemię koronawirusa inauguracja sezonu ADAC Opel e Rally Cup nastąpi 11/12 czerwca podczas ADAC Rally Stemweder Berg. W ramach przygotowań zespoły ADAC Opel e Rally Cup wezmą wcześniej udział w zawodach testowych, aby zapoznać się z pojazdami oraz infrastrukturą ładowania. Ekipy przejdą też szkolenie z zakresu instalacji wysokiego napięcia, które przeprowadzi i potwierdzi odpowiednim certyfikatem TÜV Thüringen.

Do udziału w ADAC Opel e Rally Cup 2021 zgłosiły się zespoły z Niemiec, Francji, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Holandii. (ww)