Największy VW Caddy już powstaje w Poznaniu
Nowy Caddy charakteryzuje się znacznie większymi rozmiarami od poprzednika
06.02.2021

Największy VW Caddy już powstaje w Poznaniu

W zakładach Volkswagen Poznań rozpoczęto właśnie produkcję nowego Volkswagena Caddy 5 Maxi. To kolejna wersja, po osobowej, cargo i kempingowej California, tego modelu.


Nowy Caddy charakteryzuje się znacznie większymi rozmiarami od poprzednika. Jego rozstaw osi jest o 215 mm większy niż wersji bazowej i wynosi 2970 mm. Długość przestrzeni ładunkowej dla wersji Cargo wzrosła w ten sposób do 2150 mm, a długość całego pojazdu do 4853 mm. Pojemność przestrzeni ładunkowej Caddy Cargo Maxi to 3,7 m 3 .. Nowy model charakteryzuje się również większą szerokością bocznych drzwi przesuwnych – teraz to 836 mm. W ten sposób w powiększonej przestrzeni ładunkowej można umieścić aż dwie europalety.

Volkswagen Caddy
Caddy 5 Maxi


Caddy Maxi, oprócz wersji Cargo, dostępny będzie również w siedmiomiejscowej wersji osobowej. Wariant ten charakteryzuje się wyjątkową elastycznością aranżacji wnętrza. Oparcia siedzeń drugiego rzędu składają się w proporcjach 60:40, można też je złożyć i wymontować w takich samych proporcjach. Natomiast w trzecim rzędzie zamontowano dwa indywidualne fotele – oba składane i z możliwością ich demontażu. Na zewnętrznych siedziskach drugiego rzędu oraz na obu fotelach rzędu trzeciego zamontowano uchwyty systemu ISOFIX, co jest bardzo przydatne w przypadku przewożenia dzieci w fotelikach.

Volkswagen Caddy 5 we wszystkich swoich wersjach, został zbudowany na modułowej platformie MQB. Dzięki MQB nie tylko zwiększyły się jego wymiary, ale także zastosowane zostały najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Korzystające z sieci internetowej systemy infotainment i cyfrowe systemy obsługi, zamieniają Caddy w smartfona na kołach, a nowy układ oczyszczania spalin bazujący na technologii podwójnego wtrysku Ad Blue - Twindosing sprawia, że wysokoprężne silniki TDI są teraz czystsze niż kiedykolwiek wcześniej.

VW Caddy
Caddy 5 Maxi


Ten nowoczesny samochód można już zamawiać konfigurować pod własne potrzeby w konfiguratorze na stronie www.vwdostawcze.pl (ms)