Elektryczna Dacia Spring w dobrej cenie
Dacia Spring Electric
16.03.2021

Elektryczna Dacia Spring w dobrej cenie

Dacia Spring została wyceniona we Francji. Po odliczeniu premii ekologicznej kosztuje 12 400 euro, tj. ok 57 000 zł, co czyni ją najtańszym samochodem elektrycznym w Europie. Sukcesywnie kolejne kraje europejskie ujawniają ceny elektrycznej Dacii. Niestety, w Polsce musimy zaczekać do kwietnia na ogłoszenie oficjalnego cennika zaś dostawy pierwszych modeli przewidziane są dopiero po wakacjach.

Oferta sprzedażowa Dacii Spring Electric wpisuje się w trendy rozwoju rynku elektromobilności w Polsce i Europie. Według danych z końca stycznia 2021 r. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 19 671 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Park samochodów z napędem elektrycznym systematycznie wzrasta.

Dacia z modelem Spring Electric ostro staje do rywalizacji o klientów zainteresowanych tanim samochodem bezemisyjnym. Pierwsze informacje od importerów francuskich, którzy już włączyli Springa do oferty sprzedażowej wskazują, że potwierdza się hasło reklamowe producenta: „Najtańszy samochód elektryczny na rynku”.

Nowa Dacia Spring Electric łączy cechy małego crossovera z atutami 100-procentowo elektrycznego napędu. Akumulator 26,8 kWh pozwala przebyć dystans do 230 km wg WLTP. Auto można załadować ze zwykłego gniazdka lub ze stacji Wallbox umożliwiającej szybkie ładowanie w 4.30 godziny. Korzystając z szybkiej ładowarki DC akumulator można naładować nawet do 80% w 50 minut.

Mały, lecz przestronny

Dzięki 4 pełnowymiarowym siedzeniom i modułowej desce rozdzielczej - Dacia Spring Electric oferuje największą powierzchnię bagażową w swoim segmencie za sprawą przestronnego bagażnika 300 l i składanej tylnej kanapy. Kierowca ma do dyspozycji: system multimedialny MEDIA NAV i 7 calowy ekran dotykowy z replikacją ekranu smartfona kompatybilnego z systemem Android Auto i Apple CarPlay, łączność Bluetooth, kolorowy ekran 3,5 cala, asystenta parkowania tyłem i kamerę cofania, 100% elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczną regulację przednich i tylnych szyb, zdalne blokowanie auta i klimatyzację. Dodatkowo relingi dachowe i czarne 14 calowe felgi.

W Polsce Dacia Spring Electric będzie dostępna najpierw w podstawowej wersji wyposażenia dla firm carsharingowych a po wakacjach dla klientów indywidualnych. (ww)