Do 2025 r. 14 nowych modeli Renault; w tym roku nowy SUV Arkana
W sumie Grupa Renault sprzedała w Polsce 52 500 aut

Do 2025 r. 14 nowych modeli Renault; w tym roku nowy SUV Arkana

Interesująco wyglądają plany koncernu Renault nie tylko na ten rok, ale i na lata najbliższe. Wystarczy powiedzieć, że do 2025 r. zapowiedziano premiery rynkowe 14 nowych modeli, w tym 7 zelektryfikowanych. Rynkowe rewelacje, które jeszcze w tym roku zobaczymy w Polsce, to m.in. usportowiony, modny SUV-coupe Arkana i mała miejska Dacia Spring. Pierwszy pojawi się w Polsce w połowie tego roku, drugi w dwóch etapach – wiosną i jesienią. Zapowiedziano też w przyszłości nową wersję kultowej „piątki” czyli Renault 5. Rozwojowi marki ma służyć przyjęty strategiczny plan rozwoju Renaulution.

Ubiegły rok, z wiadomych względów, nie był korzystny dla całej branży motoryzacyjnej.
Nie mniej mimo to Renault w Polsce zostało liderem w sprzedaży aut dostawczych, a wśród nich Master był najchętniej kupowanym modelem. Gdy już jesteśmy przy autach dostawczych, to na początku tego roku mają się pojawić nowe furgonetki marki Kangoo van i Express van oraz odświeżone modele Trafic kombi i luksusowy Trafic spaceclass. Jak zapowiedział dyrektor wykonawczy Grupy Renault w Polsce Tomasz Mróz, marka planuje w tym roku utrzymanie owej pierwszej lokaty.

Z pewnością wydarzeniem na rynku aut osobowych będzie pojawienie się zapowiadanego modelu segmentu C Arkana E-TECH Hybrid. To usportowiony SUV w modnej obecnie linii coupe, z silnikami o mocy 140 i 160 KM Producent zapowiada, że samochód będzie atrakcyjny nie tylko wizualnie, ale również cenowo. My natomiast czekamy na zapowiadany powrót kultowego Renault 5, przed laty jednego z najpopularniejszych modeli na świecie, tym razem w wersji elektrycznej. Nie będzie to jednak miało miejsca w najbliższym czasie.

Rok 2021 to rok nowości marki Dacia. Poznaliśmy już modele Sandero i Sandero Stepway. Teraz nadchodzi prawdziwa rewelacja na polskim rynku aut elektrycznych czyli miejska Dacia Spring elektric. Jak zapowiada producent, ten mały miejski samochód będzie najtańszym autem elektrycznym na naszym rynku. Wiosną zasili on program aut zastępczych koncernu Renault e-mobility, który w przyszłym roku jako Renault Rent przekształci się w program car sharingowy marki. Jesienią Spring będzie ogólnie dostępny. Ponadto wiosną pojawi się nowa wersja dobrze znanego na naszym rynku Logana.

Dacia Spring
Nowa w pełni elektryczna Dacia Spring Electric trafi na rynek już wiosną bieżącego roku


Francuski koncern przyjął strategię „Renaulution”, dzięki której marka Renault dopasowuje się do zmian na rynku motoryzacyjnym. Dzięki programowi Nowa Fala Renault koncern wkracza w nową erę nowoczesności do europejskiej branży motoryzacyjnej, stając się marką, której wyróżnikiem są nowe technologie, usługi i czysta energia.