Nowa elektryczna wersja Volvo XC40 Recharge
Produkcja nowej wersji elektrycznego modelu XC40 Recharge ruszy jeszcze jesienią tego roku
09.09.2021

Nowa elektryczna wersja Volvo XC40 Recharge

Po pierwszym elektrycznym modelu Volvo XC40 Recharge wyposażonym w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ponad 400 KM, do polskich salonów szwedzkiej marki trafi pod koniec roku kolejna wersja tego modelu - z napędem na przednią oś o mocy 231 KM.


Nowe XC40 wyposażono w jeden silnik o mocy 231 KM, który napędza przednią oś. Akumulator pojazdu ma pojemność 69 kWh, co przekłada się na zasięg 400 km zgodnie z procedurą WLTP. Ładowanie baterii od 10 do 80% ma zająć jedynie 32 minuty, jeśli skorzystamy z szybkiej ładowarki typu DC.

 

Volvo


Opony uniwersalne w standardzie

W krajach Europy Centralnej i Północnej elektryczne modele XC40 są wyposażone w uniwersalne opony Recharge. Dotyczy to także Polski. Zaprojektowano je tak, by radziły sobie ze zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Pozwalają też przez pierwsze dwa lata uniknąć zamieszania związanego z wymianą opon z letnich na zimowe i z powrotem. Opony uniwersalne zmniejszają też ślad węglowy w porównaniu do opon zimowych.


Volvo


Dane techniczne i wyposażenie

Elektryczne odmiany XC40 są wyposażona w system pokładowy Android Automotive OS obejmujący takie funkcje jak: Google Assistant, Google Maps and Google Play. Samochód po opuszczeniu fabryki pobiera bezprzewodowo aktualizacje usprawniające działanie pojazdu. Będzie to też udostępnione klientom, którzy kupili modele z początku produkcji. Ta aktualizacja może być pobrana przez każdy samochód bezprzewodowo.

 

Volvo


Nowa odmiana XC40 Recharge waży 2023 kg. Silnik o mocy 231 KM i maksymalnym momencie obrotowym 330 Nm rozpędza ten samochód od 0 do 100 km/h w 7,4 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 180 km/h. Oprócz tylnego bagażnika o pojemności 531 litrów, auto ma także schowek pod przednią maską (31 litrów).

Produkcja nowej wersji elektrycznego modelu XC40 Recharge rusza jesienią tego roku w dwóch fabrykach jednocześnie: w belgijskiej Gandawie oraz w chińskim Luqiao. Samochód jest już można zamówić w cenie od 199 900 zł. (ms)