Elektryczna rewolucja Nissana
Nissan sprzedał 250 000 samochodów elektrycznych w Europie
07.09.2021

Elektryczna rewolucja Nissana


Nissan świętuje kolejny krok milowy w promowaniu elektrycznej mobilności. Marka sprzedała w Europie 208 000 sztuk Nissana LEAF oraz 42 000 egzemplarzy użytkowego e‑NV200. Producent zapowiada, że 75% gamy modelowej dostępnej w Europie ma zostać zelektryfikowane do końca 2023 roku.


Samochodem w pełni elektrycznym, który przetarł drogę Nissana do elektromobilności był osobowy LEAF. Z kolei e-NV200 ugruntował pozycję Nissana na rynku zelektryfikowanych lekkich samochodów użytkowych. Wyposażony w wydajny układ napędowy z akumulatorem o pojemności 40 kWh oraz 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej e-NV200 okazał się uniwersalnym pojazdem do użytku biznesowego. Także wielofunkcyjny model e-NV200 Evalia spełnia oczekiwania klientów indywidualnych. Dzięki możliwości dostosowania wnętrza do zróżnicowanych wymagań oraz ofercie wersji 5- i 7-miejscowej z wyjmowanymi fotelami, pozwala zwiększyć przestrzeń ładunkową.

Zaangażowanie Nissana w rozwój elektrycznej mobilności

W ramach nieustającego zaangażowania w rozwój elektromobilności oraz dążenia do bardziej zrównoważonej przyszłości, Nissan zapowiedział niedawno powstanie flagowego hubu samochodów elektrycznych o wartości 1 mld funtów. EV36Zero to pierwszy na świecie ekosystem produkcji pojazdów elektrycznych, który stanie się w przyszłości standardem w branży motoryzacyjnej. Hub zostanie zbudowany przy brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland. Ponadto Nissan, dysponując doświadczeniem w dziedzinie crossoverów i elektryfikacji, podjął decyzję o produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu tego segmentu właśnie w Sunderland. Ten innowacyjny samochód łączy atrakcyjną stylistykę i osiągi z nowatorskimi technologiami wykorzystywanymi przy produkcji akumulatorów.

Natomiast, nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana będzie produkowana w Maubeuge we Francji – ośrodku Aliansu specjalizującym się w budowie małych pojazdów dostawczych – i obejmie zarówno wersje w pełni elektryczne, jak i z silnikiem spalinowym, w odmianach użytkowych oraz osobowych. (ww)