Castrol z XING Mobility dla elektromobilności
Świat transportu zmierza w kierunku elektryczności
24.05.2021

Castrol z XING Mobility dla elektromobilności

Firma Castrol ogłosiła partnerstwo z XING Mobility ukierunkowane na dalszy rozwój technologii akumulatorów z chłodzeniem zanurzeniowym, oferującej większą moc i bezpieczeństwo dla szybko rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych.


Od 2015 r. XING Mobility, rozwija swoje technologie układów akumulatorowych i napędowych, poprzez dostarczanie układów samochodowych firmom, które jako jedne z pierwszych korzystają z tego typu technologii. Przełomowa technologia polega na bezpośrednim zanurzaniu powszechnie dostępnych ogniw baterii litowo-jonowych w płynie chłodzącym do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Wprowadzony niedawno na rynek płyn chłodzący do pojazdów elektrycznych Castrol ON przepływając przez układ akumulatorowy XING Mobility, zapewnia skuteczną kontrolę temperatury akumulatora, co pozwala na zwiększenie jego wydajności. Został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wysokim wymogom dotyczącym specyfikacji, warunków pracy i bezpieczeństwa w tego typu zastosowaniach.

- Zawarcie silnego partnerstwa z Castrol nie tylko wnosi do XING Mobility wiedzę światowego lidera w obszarze płynów, która znacznie przyspiesza nasz rozwój, ale także pomaga nam dostarczać układy ultraszybko ładujących się akumulatorów do pojazdów elektrycznych większej liczbie producentów samochodów na świecie - powiedział Royce YC Hong, współzałożyciel i dyrektor generalny XING Mobility.

Castrol
Castrol ON to linia zaawansowanych olejów przekładniowych, smarów i płynów chłodzących do pojazdów elektrycznych


Castrol oferuje kompletną gamę olejów, płynów i środków smarnych do różnych rodzajów pojazdów. Świat transportu zmierza w kierunku elektryczności, a niedawno wprowadzone na rynek płyny chłodzące do pojazdów elektrycznych Castrol ON mają do odegrania kluczową rolę w erze e-mobilności. Zaawansowane płyny chłodzące do pojazdów elektrycznych Castrol ON mogą przybliżyć branżę do spełnienia kluczowych warunków popularyzacji pojazdów elektrycznych (EV), pozwalając im jeździć dalej, ładować się szybciej i pozostać w użytku przez dłuższy czas. Dzięki nowej partnerskiej współpracy z XING Mobility firma Castrol może czerpać korzyści z możliwości adaptacyjnych i innowacyjnego ducha XING Mobility, podczas gdy XING Mobility uzyska dostęp do pionierskich badań i wiedzy Castrol w zakresie płynów. Obie firmy będą wspólnie pracować nad optymalizacją płynów i sprzętu w celu poprawy wydajności systemów akumulatorowych w pojazdach elektrycznych.

- W Castrol stawiamy na innowacje i chcemy współpracować z prawdziwymi pionierami w tej dziedzinie, aby przyspieszyć rozwój niskoemisyjnej mobilności. Sądzimy, że partnerstwo z XING Mobility pozwoli nam korzystać z doświadczeń drugiej strony i wspólnie opracowywać wyjątkowe, wiodące na rynku produkty, które poprawią wydajność układów akumulatorowych i będą napędzać rynek pojazdów elektrycznych – podsumowała Rebecca Yates, wiceprezes ds. zaawansowanej mobilności i produktów przemysłowych w Castrol.

W miarę rozwoju pojazdów elektrycznych specjaliści Castrol nie tylko opracowują skład środków smarnych, ale zajmują się także innymi aspektami ich produkcji, obejmującymi: pionierskie metody testowania i monitorowania, sposoby uzyskiwania wydajności i oszczędności wykraczających ponad standardowe wymogi, pozyskiwanie informacji od konsumentów i opracowywanie rozwiązań technicznych i technologii, które przełożą się na przełomowe zmiany w sektorze transportu. (oprac. ww)