Castrol ON - krok w kierunku e-mobilności
Castrol ON - nowe płyny eksploatacyjne
19.04.2021

Castrol ON - krok w kierunku e-mobilności

Castrol ON wprowadza na rynek płyny eksploatacyjne do pojazdów elektrycznych. Nowa linia produktów obejmuje e-oleje przekładniowe, e-płyny chłodzące i e-smary. Zaawansowane e-płyny Castrol umożliwiają kontrolowanie temperatury akumulatora, co pozwala bardzo szybko go ładować, zwiększają zasięg pojazdów elektrycznych na jednym ładowaniu, poprawiają wydajność i wydłużają cykl eksploatacji układów napędowych pojazdów elektrycznych.


E-płyny chłodzące pomagają schładzać akumulatory, nawet w ekstremalnych warunkach, umożliwiając tolerancję ultraszybkiego ładowania (>150 kW), podczas gdy e-smary zapewniają wydajniejszą pracę układu poprzez minimalizację skoków temperatury, jednocześnie zwiększając trwałość podzespołów i obniżając ich wagę. Zaawansowane e-oleje przekładniowe pomagają wydłużyć cykl eksploatacji układu napędowego i umożliwiają pojazdom elektrycznym dłuższą jazdę na jednym ładowaniu.

E-płyny Castrol ON pomagają producentom samochodów w spełnieniu trzech kluczowych warunków upowszechnienia pojazdów elektrycznych, które opisano w badaniu o nazwie "Przyspieszenie popularyzacji samochodów elektrycznych" opracowanym przez firmę Castrol. Te warunki to czas ładowania wynoszący do 31 minut, zasięg minimum 469 kilometrów i cena do
36 000 USD.

W stronę e-mobilności

Przewiduje się, iż do roku 2050 r. pojazdy elektryczne mogą stanowić aż 80% wszystkich samochodów osobowych. Drogą do tego celu jest spełnienie kluczowych warunków popularyzacji aut elektrycznych i zapewnienie zgodności tych pojazdów z oczekiwaniami klientów. Asortyment produktów Castrol ON pomaga poprawić osiągi samochodów elektrycznych i stanowi krok w kierunku przyszłości opartej na e-mobilności.
Oprócz zaawansowanej linii e-płynów do fabrycznego napełnienia firma Castrol opracowała specjalny olej dla warsztatów – e-olej przekładniowy Castrol ON E1 – wprowadzany przez serwisy BYD w Chinach w 2021 roku.

Nowa linia e-płynów Castrol ON

e-płyny chłodzące
E-płyn chłodzący Castrol ON pomaga kontrolować temperaturę, schładza akumulator i zapewnia jego stabilność termiczną nawet w ekstremalnych warunkach. Umożliwia to ultraszybkie ładowanie i wydłuża żywotność akumulatora.

e-oleje przekładniowe
E-oleje przekładniowe Castrol ON zapewniają lepszą ochronę układu napędowego, poprawiając jego wydajność oraz zwiększając zasięg pojazdów elektrycznych przy jednoczesnym wydłużeniu cyklu życia układu.

e-smary
E-smary Castrol ON odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej wydajności i wydłużaniu żywotności podzespołów.

W miarę rozwoju pojazdów elektrycznych specjaliści Castrol nie tylko opracowują skład środków smarnych, ale zajmują się także innymi aspektami ich produkcji, obejmującymi: pionierskie metody testowania i monitorowania, sposoby uzyskiwania wydajności i oszczędności wykraczających ponad standardowe wymogi, pozyskiwanie informacji od konsumentów i opracowywanie rozwiązań technicznych i technologii, które przełożą się na przełomowe zmiany w sektorze transportu. (ww)