Fiat przyjmuje zamówienia na nowe Doblo i Fiorino
Nowy Fiat Doblo - rok modelowy 2022 dostępny jest w wersji Van oraz Combi
30.07.2021

Fiat przyjmuje zamówienia na nowe Doblo i Fiorino

Już można składać zamówienia na nowe Doblo MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final. To już czwarta generacja i spadkobierca modelu cieszącego się ogromnym sukcesem, który od 2000 roku trafił do ponad 1,8 miliona użytkowników.

Nowy Fiat Doblo - rok modelowy 2022 imponuje pod względem osiągów i funkcjonalności, ładowności i mniejszych kosztów eksploatacji. Do najważniejszych nowości należą: nowy silnik 1.6 MultiJet2 zgodny z normą Euro 6D-Final o trzech poziomach mocy (90, 105 i 120 KM. Warto również wspomnieć o nowym systemie multimedialnym 7-calowym ekranem dotykowym z integracją Apple CarPlay i kompatybilnością z Android Auto, dzięki któremu zawsze można pozostać w kontakcie ze światem, dostępnym także z wbudowaną nawigacją satelitarną i użytecznymi usługami łączności oferowanymi przez Mopar Connect.

 

Fiat Doblo

Wszystkie te atuty podnoszą atrakcyjność modelu znanego już ze swojej zwrotności i przyjemności prowadzenia, ładowności (do 1 tony) i pojemności ładunkowej (do 5,4 m3), stawiając go na szczycie w swojej kategorii. Jest to jedyny model z niezależnym zawieszeniem kół tylnym Bi-Link ze stabilizatorem poprzecznym oferujący komfort jazdy „best in class” – po prostu „komfort jazdy najlepszy w swojej klasie”.

Silniki - wydajne i z poszanowaniem środowiska.

Nowe silniki 1.6 MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final (90, 105 i 120 KM) są wyposażone w system
Start &Stop, opony o niskim współczynniku tarcia, olej o niskiej lepkości, alternator smart, pompę olejową o zmiennej wydajności oraz pakiet aerodynamiczny.

 

Fiat Doblo

Nowości w modelu Fiorino

Również Fiorino, będący pionierem w segmencie małych samochodów dostawczych, został odświeżony poprzez wprowadzenie dwóch nowych silników 1.3 MultiJet2 turbo diesel o mocy 80 i 95 KM, z homologacją Euro 6D-Final, które zapewniają lepszą wydajność pod kątem emisji spalin i zużycia paliwa. Oczywiście, nadal zachowane są zwycięskie cechy tego modelu, dzięki którym doskonale nadaje się on do jazdy po mieście: jego kompaktowe rozmiary pozwalają mu sprawnie poruszać się w ruchu i łatwo zaparkować, zapewniając przy tym pokaźną przestrzeń ładunkową aż do 2,8 m3 oraz ładowność do 610 kg. (ww)