Arval wynajął już ponad 1000 aut elektrycznych
W segmencie samochodów użytkowych największe floty elektrycznych pojazdów zbudowali dotychczas klienci wybierający Nissany eNV200
01.09.2022

Arval wynajął już ponad 1000 aut elektrycznych

Arval Service Lease Polska z Grupy BNP Paribas w czerwcu przekroczył liczbę 1000 w pełni elektrycznych aut w wynajmie, w tym 500 sztuk zeroemisyjnych samochodów dostawczych (eLCV). Znaczna część tych pojazdów została sfinansowana z wykorzystaniem dotacji z programu „Mój Elektryk”.


Pośród klientów Arval korzystających z elektrycznych samochodów są zarówno duże korporacje, włączające do swojej floty jednorazowo setki elektrycznych samochodów dostawczych, jak i podmioty publiczne, które zobowiązane są do wypełniania ustawowego limitu pojazdów z ekologicznym napędem we flotach. Jednak większość zamówień na elektryczne auta osobowe pochodzi od mikrofirm, w tym osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ponad 400 klientów wynajmujących od Arval samochody elektryczne skorzystało z dotacji w ramach programu „Mój Elektryk”.

Większość zamówień na elektryczne auta osobowe pochodzi od mikrofirm


Wśród najchętniej wybieranych samochodów osobowych we flocie Arval są Tesla Model 3 oraz Mercedes EQC. Liczba pojazdów obu producentów na koniec sierpnia była jednakowa. Trzecim najczęściej zamawianym modelem był Hyundai Kona.

W segmencie samochodów użytkowych największe floty elektrycznych pojazdów zbudowali dotychczas klienci wybierający Nissany eNV200. Podium uzupełniają Fiaty e-Ducato oraz dostawcze MAN e-TGE. (ms)