Zmiany w ofercie PANEK CarSharing
Koszt przejazdu zależeć będzie wyłącznie od liczby pokonanych kilometrów
16.01.2023

Zmiany w ofercie PANEK CarSharing

PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wprowadził szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów.

 


Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.

Jeden prosty cennik kilometrowy

Pierwsza zmiana dotyczy sposobu naliczania kosztów przejazdu. Zniknął cennik standardowy, w którym pobierana była opłata za każdą minutę oraz kilometr jazdy. Cennik kilometrowy został przekonstruowany i jest jedynym obowiązującym w usłudze PANEK CarSharing. Od tej pory koszt przejazdu zależeć będzie wyłącznie od liczby pokonanych kilometrów.

Jeden prosty pakiet dobowy

Zmiany nie ominęły również pakietów. Jedynym dostępnym jest pakiet dobowy, w którym cena za kilometr jazdy kosztuje teraz 0,99 zł dla samochodów osobowych. Nowością jest pakiet dobowy z niską ceną za kilometr dla samochodów grupy FUN, gdzie do tej pory firma oferowała jedynie pakiet godzinowy.

NowoczesnaFlota
Flota Panek CarSharing powiększyła się w ubiegłym roku o 140 modeli Mazda 2 Hybrid. (Foto: Władysław Wilkiel)

Jedna grupa dla samochodów osobowych

Kolejną zmianą jest utworzenie jednej grupy, w której znajdują się wszystkie auta osobowe dostępne w usłudze. Teraz klient będzie mógł wybrać auto zaparkowane najbliżej niego, bo wszystkie są w tej samej grupie i cenie. Dodatkowo będzie można łatwo i bez dopłat wymieniać modele w ramach pakietu dobowego. Obecnie cena za kilometr jazdy to 1,99 zł oraz 0,99 zł w pakiecie dobowym.

W jednej grupie skupiono także wszystkie pojazdy dostawcze, podobnie sprawa ma się w przypadku grupy FUN, do której należą teraz wszystkie legendy motoryzacji i auta marzeń. Oznacza to, że fani motoryzacji znajdą w jednym miejscu Poloneza, Fiata 126p i Teslę.

Pozostałe zmiany

Wraz z uproszczeniem cennika i obniżeniem cen za kilometr jazdy firma wprowadziła także kilka innych zmian. Pojawiła się rozszerzona ochrona dla samochodów z grupy FUN, do kwoty 5,99 zł podniesiono opłatę startową i wprowadzono opłatę 19,99 zł za zakończenie wynajmu w innej strefie. (ms)