Wynająć pojazd do zadań specjalnych
Zapotrzebowanie na usługi transportowe i nie tylko, realizowane przez pojazdy specjalnego przeznaczenia, jest bardzo duże
01.08.2021

Wynająć pojazd do zadań specjalnych

Niszowe transportowe usługi specjalistyczne to biznes dla osób o mocnych nerwach.
Liczba zleceń jest wypadkową wielu zależności opartych na koniunkturze, aktualnych wydarzeniach i nagłych potrzebach.

Drogie pojazdy, wysokie koszty eksploatacyjne, również te drogowe i ubezpieczeniowe, stawiają przed inwestorem wysoki próg wejścia przy równie wysokim ryzyku niepowodzenia.
Dlatego niewiele firm może się pochwalić rozbudowanym parkiem „pojazdów specjalistycznych”, których użycie nie jest powszechne.

Truck Care - najem pojazdów specjalistycznych

Zapotrzebowanie na usługi transportowe i nie tylko, realizowane przez pojazdy specjalnego przeznaczenia, jest bardzo duże. Trzeba wziąć pod uwagę, że firmy poszukujące takich wykonawców zwracają szczególna uwagę na niezawodność i elastyczność oferty.

Oznacza to, że jeżeli twoja firma ma realizować poważne kontrakty, musisz być przygotowany na sprostanie często bardzo wyśrubowanym oczekiwaniom.

Możliwości są dwie:

Zainwestuj w pojazdy do zadań specjalnych

• Pierwsza – zagrać va banque, szeroko zainwestować w park pojazdów, budując poważną ofertę usługową, która sprosta oczekiwaniom kontrahentów i nie pozwoli im długo czekać na realizację usługi.

Wiąże się to z gigantycznymi kosztami zakupu pojazdów.

Nawet jeżeli zdecydujemy się na leasing operacyjny, to wciąż koszty początkowe takiej formy finansowania pojazdów będą zawierały opłatę wstępną, podatek drogowy, ubezpieczenia.
W przypadku, gdy przemnożymy te koszty przez liczbę pojazdów, którą potrzebujemy do utworzenia oferty specjalistycznej, może się okazać, że próg wejścia będzie dla nas nie do przeskoczenia.

Najem długo lub krótko terminowy pojazdów specjalistycznych

• Druga – skorzystanie z opcji najmu długo lub krótko terminowego. W Truck Care jest oddzielny dział skoncentrowany na potrzebach klientów poszukujących elastycznych rozwiązań dla działań o charakterze specjalistycznym.

W ramach oferty, wspiera plany rozwoju firmy w oparciu o najwyższej klasy pojazdy specjalne, takie jak np. śmieciarki, zamiatarki, hakowce, cysterny i inne pojazdy specjalnego przeznaczenia.

Wynajem Truck Care rozwiązuje największy problem, jaki dotyka przedsiębiorców próbujących sprostać wyzwaniom stawianym przez kontrahentów – elastyczności i skali obsługi.

Duże zlecenia wymagają często szerokiego pokrycia stawianych przed firmą wyzwań. Najlepszą odpowiedzią będzie wynajęcie potrzebnych pojazdów na czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań.

Atrakcyjność tego rozwiązania jest bardzo trudna do podważenia. Truck Care oferuje nowoczesne narzędzia niezbędne do zagwarantowania najwyższego poziomu jakości realizacji powierzonych zadań, omijając finansowy balast w postaci bezzwrotnych kosztów i opłat. Niewielka, wcześniej ustalona, a więc przewidywalna opłata, którą już na etapie projektowania oferty łatwo uwzględnić i rozliczyć, jest bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem.

Duże zlecenia wymagają często szerokiego pokrycia stawianych przed firmą wyzwań.
Najlepszą odpowiedzią na takie sytuacje będzie wynajęcie potrzebnych pojazdów na czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań.

Atrakcyjność tego rozwiania jest bardzo trudna do podważenia.

W końcu otrzymujemy nowoczesne narzędzia niezbędne do zagwarantowania najwyższego poziomu jakości realizacji powierzonych zadań, omijając finansowy balast w postaci bezzwrotnych kosztów i opłat.

Ilona Kącka
menedżer produktu marki TRUCK CARE

Dodatkowym atutem będzie możliwość zapewnienia kontrahentom ciągłości realizacji działań, gdyż w opłacie najmu w Truck Care jest nie tylko niezbędny pojazd, opłacone podatki i ubezpieczenia, ale również serwis eksploatacyjny. W razie konieczności przerwy serwisowej, Truck Care jest w stanie dostarczyć pojazd zastępczy na czas serwisu, co też gwarantuje zachowanie ciągłości powierzonych prac.

Komfort i bezpieczeństwo biznesu zapewniane dzięki wieloletniemu doświadczeniu Grupy EFL oraz Grupy DBK przekłada się na zainteresowanie ofertą wynajmu pojazdów specjalistycznych. Dzięki temu w portfolio zadowolonych klientów Truck Care znajdują się największe firmy z branż budowlanych, komunalnych czy energetycznych – nie tylko w Polsce, ale coraz częściej również w Europie. To, co je łączy, to konieczność mierzenia się w codziennej pracy z najtrudniejszymi zadaniami, których realizacja nie byłaby możliwa bez pojazdu z zabudową zbudowaną niemal od podstaw pod precyzyjne wymagania klienta. (oprac. ms)