Traficar postawił na elektryczną flotę Renault
Traficar jest jedynym w Polsce i drugim w Europie operatorem carsharingowym, który nie nalicza opłaty za czas jazdy, a jedynie za przejechane kilometry
15.12.2020

Traficar postawił na elektryczną flotę Renault

W pełni elektryczne Renault ZOE oraz dostawcze Renault Master zasilą flotę systemu carsharingu Traficar w Krakowie, Trójmieście, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.


Elektryczne ZOE będzie można wypożyczyć w tej samej cenie co Renault Clio z napędem konwencjonalnym. Samochody Renault Master dołączą do Renault Kangoo i Kangoo Z.E. dostępnych w ramach TrafiCargo.

W pełni elektryczne miejskie samochody Renault ZOE są już dostępne w Warszawie, a wkrótce trafią również do pozostałych miejsc, gdzie działa system wynajmu Traficar (Kraków, Trójmiasto, Poznań, Wrocław i Śląsk). Renault ZOE są dostępne w ofercie Traficara w tej samej cenie co miejski samochód Renault Clio. Traficar jest jedynym w Polsce i drugim w Europie operatorem carsharingowym, który nie nalicza opłaty za czas jazdy, a jedynie za przejechane kilometry. Oznacza to, że niezależnie, czy podróż trwała 15 minut czy z uwagi na korki 30 minut, koszt poniesiony przez kierowcę będzie taki sam.

Nowe Renault ZOE to elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP), oferujący najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Cechują go kompaktowe wymiary, komfortowe i ergonomiczne wnętrze oraz atrakcyjne wyposażenie, w tym m.in. nowoczesny system multimedialny EASY LINK.

Renault Master
Renault Master z ekonomicznym silnikiem 2.3 dCi o mocy 135 KM zapewnia idealny kompromis pomiędzy spalaniem na poziomie 9,6 (WLTP) a mocą potrzebną do użytkowania w warunkach dostaw miejskich


Z kolei pojazdy dostawcze Renault Master staną się częścią floty samochodów dostępnych w ramach usługi TrafiCargo. Jest to największy w Polsce w pełni automatyczny, działający 24h na dobę system wynajmu pojazdów dostawczych. Renault Master, podobnie jak Renault Kangoo oraz Renault Kangoo Z.E., będzie można znaleźć m.in. pod najpopularniejszymi marketami budowlanymi, dekoracyjnymi i meblowymi. Samochody te są wykorzystywane do transportu zakupów, przeprowadzek, ale także do transportu produktów, narzędzi czy materiałów przez lokalnych przedsiębiorców. (ww)