Karta BP Plus Advertisement
LeasePlan: popularne modele aut pokontraktowych
Samochody używane LeasePlan to platforma online oraz salony oferujące auta pokontraktowe
25.07.2022

LeasePlan: popularne modele aut pokontraktowych

Rekordowo długi czas oczekiwania na nowe samochody oraz rosnące stopy procentowe zmieniły krajobraz rynku. W nowych warunkach do łask powracają tańsze, używane auta. Jakie marki i modele są teraz poszukiwane najbardziej? Jakie są ceny używanych samochodów oraz w jaki sposób najczęściej są finansowane auta?


Najbardziej poszukiwane używane auta to te, które były eksploatowane w ramach wynajmu długoterminowego lub leasingu. Eksperci LeasePlan wskazują, że są to pojazdy nie starsze niż 5 lat, z umiarkowanym przebiegiem i w pełni udokumentowaną historią. Zarówno serwisową, jak i ewentualną szkodową. Ponadto auta, które trafiają do sprzedaży w ramach sieci LeasePlan, są poddawane zabiegom renowacyjnym oraz wnikliwej kontroli technicznej.

Dzięki temu, kolejni użytkownicy mogą liczyć na pełną przejrzystość zawieranej transakcji, wchodząc w posiadanie samochodu, który jest utrzymany jak nowy i nie posiada ukrytych wad. Stan i historia kupowanego samochodu nie stanowią żadnej tajemnicy, co jest dla kupujących ogromnym atutem.

Najbardziej poszukiwane modele w salonach z autami pokontraktowymi

W czasach wysokich i wciąż rosnących cen paliw, największym zainteresowaniem cieszą się auta z napędem hybrydowym. Zwłaszcza tym „samowystarczalnym”, czyli nie wymagającym doładowywania z gniazdka. W dzisiejszych warunkach są to wciąż najbardziej efektywne napędy, co w jeździe miejskiej przekłada się na niskie zużycie paliwa.

Wśród hybryd nie ma zaskoczenia i ten rodzaj napędu zdominowany jest przez Toyoty. Najbardziej poszukiwane modele to Auris, RAV4 i Prius – wyjaśnia Marcin Górski, który zarządza biznesem samochodów używanych w LeasePlan.

Drugą, najbardziej poszukiwaną grupą, są auta z silnikiem benzynowym. Współczesne i w większości przypadków turbodoładowane konstrukcje potrafią być naprawdę oszczędne, a jednocześnie charakteryzują się wysoką kulturą pracy. To wciąż ciekawa propozycja. Jednostki benzynowe zapewniają wysoki komfort podróżowania i zwykle mają najkorzystniejsze ceny. Pośród samochodów z silnikiem benzynowym, top 5 modeli budzących największe zainteresowanie w 2022 roku to Volkswageny: Arteon i Tiguan, następnie Audi A4, Opel Insignia oraz Astra.

Na trzecim miejscu są najbardziej niegdyś pożądane Diesle

Takimi silnikami mogą się dziś interesować pokonujący długie trasy.
- Największym zainteresowaniem w naszej ofercie używanych diesli cieszą się modele: Volkswagen Arteon, Audi Q5, Mercedes Klasy E, Volkswagen Tiguan oraz Skoda Kodiaq – dodaje Marcin Górski.

Najpopularniejsze ceny i formy finansowania

W ostatnim półroczu najlepiej sprzedają się auta w przedziale cenowym między 80 a 100 tys. zł. Na drugim miejscu uplasowały się zdecydowanie droższe samochody - w przedziale od 160 do 180 tys. zł. Trzecim pod względem zainteresowania jest przedział cenowy 120 – 140 tys. zł. Klienci najchętniej sięgają po auta miejskie i kompaktowe oraz dobrze wyposażone samochody klas wyższej i premium.

Po jakie formy finansowania najchętniej sięgają dziś kupujący auta?

W 2021 roku odnotowaliśmy największy udział płatności gotówką (przelewem). Na drugim miejscu był leasing. Nasza oferta wynajmu długoterminowego dla aut używanych jest młoda - wystartowaliśmy z nią dopiero w styczniu 2022 roku, ale także w tej formie finansowania auta sprzedają się w kilka dni. To atrakcyjna alternatywa dla wynajmu nowych aut, a krótki okres wynajmu używanych pojazdów - od 12 do 24 miesięcy - dobrze się sprawdza w tych niepewnych czasach – podsumowuje Marcin Górski z LeasePlan.

Pewne auta

Samochody używane LeasePlan to platforma online oraz salony oferujące auta pokontraktowe, które zakończyły finansowanie w ramach usługi długoterminowego wynajmu
Obecnie działają w Polsce dwa salony LeasePlan w Warszawie i Krakowie. Drugi z nich przeszedł przebudowę i został znacznie powiększony, dzięki czemu na jego stałej ekspozycji może być teraz prezentowanych ponad 150, zamiast dotychczasowych kilkudziesięciu aut. (oprac.ww)