Auto i ładowarka z pełną obsługą
W pakiecie firm Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro
10.01.2022

Auto i ładowarka z pełną obsługą

Arval Service Lease Polska oraz Columbus Energy wprowadzają kompleksowy pakiet, który w ramach najmu łączy użytkowanie samochodu elektrycznego, montaż punktu ładowania oraz dodatkowo także paneli fotowoltaicznych. Pozwala to do minimum ograniczyć koszty zasilania pojazdu, a także zapewnia jego rzeczywistą zeroemisyjność.Zeroemisyjny samochód w pakiecie od Arval Service Lease Polska może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego pojazdu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 7200 zł rocznie na kosztach paliwa w porównaniu do tankowania auta z napędem konwencjonalnym. W pakiecie firm Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro, z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk oraz ładowarka Go Power o mocy 7 lub 11 kW.

Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. Zaś gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska. – Wspólny pakiet uwzględnia rabaty dla naszych klientów, a dzięki udziałowi Arval w programie Mój Elektryk finansowanym przez NFOŚiGW, możemy zapewnić wyjątkowo atrakcyjną cenę pojazdu – dodaje Niemczuk.

Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności – klient wynajmuje samochód w Arval i to firma składa w jego imieniu wniosek o dotację.

Ekologicznie i ekonomicznie

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW dostępny jest w abonamencie miesięcznym za 1659 zł netto (umowa na okres 36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Auto dostępne jest od ręki, co jest istotnym atutem w dobie dużych opóźnień dostaw pojazdów, z którymi boryka się cały rynek motoryzacyjny. Dodatkowo można skorzystać także z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Jednak analitycy firmy Columbus wyliczają, że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wystarczy siedem paneli fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca.

Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, dyrektor sprzedaży, Columbus Energy S.A.

Z danych Arval wynika, że całkowity koszt użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku, a w przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy. (oprac. ww)