Webfleet Solutions ułatwi raportowanie danych z pojazdów BMW i MINI CarData
OEM.connect umożliwia producentom pojazdów udostępnianie klientom istotnych danych telematycznych, usprawniających funkcjonowanie floty
12.12.2020

Webfleet Solutions ułatwi raportowanie danych z pojazdów BMW i MINI CarData

Webfleet Solutions rozszerza swój program OEM.connect, wykorzystując BMW i MINI CarData. Program umożliwia producentom pojazdów bezpośrednie podłączanie ich do systemu do zarządzania flotą WEBFLEET, co eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń.

Połączenie obu systemów sprawia, że korzystanie z danych OEM jest szybsze, łatwiejsze i tańsze dla zarządzających flotami pojazdów. Do podłączenia pojazdów niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).

- Dzięki najnowszej wersji naszego rozwiązania OEM.connect klienci mogą czerpać korzyści z szybkiego dostępu do użytecznych danych korzystając z BMW i MINI CarData – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe - Pojazdy z wbudowaną możliwością podłączenia, zejdą z linii produkcyjnej gotowe do korzystania z platformy WEBFLEET. W związku z tym, że bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są dla nas najwyższym priorytetem, to zintegrowane rozwiązanie pomoże menedżerom flot zwiększyć wydajność, efektywność i bezpieczeństwo ich działań - dodał Taco van der Leij.

Dzięki OEM.connect właściciele samochodów BMW i MINI mają dostęp do standardowych funkcji platformy WEBFLEET, takich jak raporty o wydajności floty, rejestracja danych dotyczących przejazdów, monitoring i lokalizacja pojazdów i kontrola zużycia paliwa. Pomaga to podejmować świadome decyzje w oparciu o dane i zapewnia bezpieczeństwo dzięki usłudze certyfikowanej standardem ISO/IEC 27001:2013. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów, na przykład ostrzeżenia na temat ciśnienia w oponach, pozwalają na monitorowanie stanu floty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu menedżerowie flot mogą zapewniać bezpieczeństwo kierowcom i minimalizować czasy przestojów pojazdów. Wszystkie dane pojazdu są wyświetlane w interfejsie WEBFLEET i są dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej WEBFLEET. OEM.connect pozwala również menedżerom flot pojazdów różnych producentów na monitorowanie wszystkich swoich pojazdów zgodnie z jednym przyjętym standardem i na jednej platformie, co ułatwia porównania i analizy.

Rozwiązanie OEM.connect można zamawiać od stycznia 2021 roku w Polsce a także w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii. W przyszłości program OEM.connect będzie dostępny również w innych krajach i regionach. (Oprac. ww)