Webfleet Solutions uruchamia usługę e-TOLL
Klienci Webfleet Solutions mogą już rejestrować się w nowym systemie poboru opłat i aktywować usługę bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń pokładowych OBU
31.08.2021

Webfleet Solutions uruchamia usługę e-TOLL

Webfleet Solutions został jednym z operatorów wskazanych na stronie Ministerstwa Finansów, którzy uzyskali pozytywny wynik w testach dopuszczających do nowego systemu poboru opłat drogowych e-TOLL. Urządzenia pokładowe ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) oferowane przez Webfleet Solutions są zgodne z wymaganiami systemu e-TOLL, dzięki czemu klienci firmy mogą szybko i sprawnie zarejestrować się w nowym systemie za ich pośrednictwem, bez konieczności inwestycji w dodatkowe jednostki pokładowe OBU (z ang. On-Board Unit).


System e-TOLL opiera się na geolokalizacji pojazdów dzięki urządzeniu GPS i jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Użytkownicy pojazdów mogą wybrać najdogodniejszy dla nich sposób przekazywania danych lokalizacyjnych: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym, lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).

- Instalacja dodatkowej aplikacji mobilnej dla zawodowych kierowców i profesjonalnych flot nie będzie raczej preferowanym rozwiązaniem. Zdecydowanie łatwiej i sprawniej będzie im wykorzystać już zainstalowane w pojeździe urządzenie, które samo zrobi za nich wszystko, co trzeba i dostarczy dodatkowych, cennych danych o użytkowaniu pojazdu. Inwestowanie w dodatkowy sprzęt tylko dla potrzeb e-TOLL, poza koniecznością instalacji kolejnej tzw. czarnej skrzynki w pojeździe, jest dla nich nieuzasadnione ekonomicznie - wyjaśnia Dariusz Terlecki, Sales Director Poland & EE, Webfleet Solutions. (ww)