Kolejny tydzień podwyżek na stacjach paliw
Najwyższe ceny benzyn e-petrol.pl zarejestrował na Kujawach i Pomorzu
24.03.2021

Kolejny tydzień podwyżek na stacjach paliw

Na stabilizację cen paliw na stacjach kierowcy muszą jeszcze zaczekać. Z najnowszego raportu
e-petrol.pl wynika, że choć w ostatnich dniach ropa zaczęła tanieć, ceny na pylonach znów poszły w górę. Obserwowane podwyżki nie są jednak tak drastyczne jak tydzień temu.

O 8 i 6 groszy więcej, w porównaniu do poprzedniego notowania, kosztuje tankowanie benzyny Pb98 i Pb95, oferowanych na stacjach po 5,51 i 5,19 zł/l. Olej napędowy również po sześciogroszowej podwyżce kosztuje tyle samo co benzyna 95-oktanowa. Najmniej - o 3 grosze - wzrosła natomiast średnia, ogólnopolska cena LPG, która wynosi 2,59 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, gdzie najmniej płaci się za litr benzyn - 5,38 ("98" tyle samo kosztuje na Górnym Śląsku) i 5,09 zł oraz za tę samą ilość autogazu - 2,52 zł. Olej napędowy z ceną 5,10 zł/l jest najtańszy w województwie lubuskim.

Najwyższe ceny benzyn e-petrol.pl zarejestrował na Kujawach i Pomorzu, gdzie średnio kosztują one 5,60 i 5,25 zł/l. Diesel oraz LPG są najdroższe na Podlasiu, na którym litr tych paliw oferowany jest przeciętnie po 5,26 i 2,64 zł/l. Identyczna, średnia cena autogazu obowiązuje też na Pomorzu i w Małopolsce. (oprac.ww)