Akceptacja boxów EETS od DKV w systemie e-Toll
Oficjalnie opłaty e-Toll będą obowiązywać o 1 października br.
25.08.2021

Akceptacja boxów EETS od DKV w systemie e-Toll

DKV Mobility zapowiada uruchomienie pełnych możliwości rozliczania opłat e-Toll: bezgotówkowo, bezkolizyjnie, przy pomocy urządzenia pokładowego lub karty paliwowej. Uiszczanie opłat przy pomocy urządzeń DKV Box Europe będzie możliwe, według planu, już we wrześniu.


Na razie do rejestracji zostali zaproszeni przewoźnicy międzynarodowi, ponieważ pierwsza możliwość rozliczeń opłat e-Toll przez DKV pojawia się dla urządzeń EETS. Urządzenia te akceptowane są na trasach całej Europy i pozwalają na rozliczanie jednym boxem myta w wielu krajach, tak by przewoźnik otrzymywał z tego tytułu jedną fakturę.

Z przyczyn technicznych na obecną chwilę liczba boxów EETS na rynku jest ograniczona. Ważne, aby po instalacji w pojeździe urządzenia DKV Box Europe (oraz aktywacji usługi rozliczania polskich dróg) usunąć z kabiny dotychczasowy viaBox, ponieważ systemy viaToll oraz e-Toll nie są kompatybilne. Dla bezpieczeństwa, rekomendujemy korzystanie z boxów viaToll do końca września.

 

DKV

Oficjalnie opłaty e-Toll będą obowiązywać o 1 października br. Wszystkie zainteresowane firmy mogą już teraz rejestrować swoją chęć rozliczeń przez DKV pod tym linkiem (publiczny link ze strony DKV Mobility / Opłaty drogowe).

- Jesteśmy dumni, że możemy już teraz zaoferować klientom DKV konkretne rozwiązanie w zakresie opłat drogowych w Polsce - mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający opłatami drogowymi w DKV Mobility.

Operator zapowiada, że nie spocznie w swoich staraniach o wypracowanie wraz z e-Toll rozwiązania, które satysfakcjonować będzie każdego użytkownika dróg w Polsce. Obecnie za pośrednictwem DKV można rozliczać opłaty drogowe w ponad 30 krajach Europy. (ww)