Liderzy wartości rezydualnej
Toyota C-HR utrzyma po 5 latach 56,9% początkowej wartości RV
18.03.2021

Liderzy wartości rezydualnej

Ranking przygotowany przez firmę INFO-EKSPERT, która przeanalizowała wartości rezydualne samochodów oferowanych na polskim rynku w 2020 roku bierze pod uwagę eksploatację samochodu przez 5 lat, przy założonym przebiegu rocznym nie większym niż 15 tys. km. Analitycy wzięli pod uwagę średnią wartość ze wszystkich oferowanych konfiguracji danego modelu.

Według analizy INFO-EKSPERT Toyota C-HR utrzyma po 5 latach 56,9% początkowej wartości – to o 0,5% więcej od modelu zajmującego drugie miejsce i o 4,9% więcej od auta zamykającego pierwszą dwudziestkę. Wynik wskazuje, że wybór marki i modelu może znacząco wpłynąć na wysokość kwoty, jaką będzie można uzyskać podczas sprzedaży auta po latach użytkowania. Różnica między wartością odsprzedaży modeli porównywalnych pod względem segmentu, napędu i wyposażenia może sięgać kilku tysięcy złotych. Wartość rezydualna wpływa nie tylko na całkowity koszt posiadania auta, ale także na wysokość rat leasingu.

W pierwszej dziesiątce rankingu INFO-EKSPERT znalazły się łącznie cztery modele Toyoty. Obok Toyoty C-HR są to Yaris, Corolla i RAV4. Yaris uzyskał wynik RV 54,5% i zajął pierwsze miejsce w segmencie B oraz szóste w ogólnym zestawieniu. Na ósmym miejscu znalazła się Toyota Corolla. Po 5 latach auto utrzyma 53,9% wartości początkowej, co daje mu pierwsze miejsce pod względem RV w segmencie C. RAV4 uzyskał wynik na poziomie 53,8%, co sytuuje go na dziewiątej pozycji w rankingu INFO-EKSPERT. (ww)