Zakupy online samochodów używanych
Warunki leasingu i kredytu zostaną dobrane do potrzeb kupującego
13.07.2021

Zakupy online samochodów używanych

Santander Consumer Multirent rozpoczyna współpracę z platformą do zakupu samochodów używanych Carvago w zakresie finansowania pojazdów używanych. Według danych Ministerstwa Cyfryzacji, liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się na terenie Polski w pierwszym kwartale 2021 r. wzrosła o 40 tys. w porównaniu z początkiem 2020 r.


Wzrost rejestracji używanych aut otwiera duże możliwości dla współpracy między Santander Consumer Multirent, a Carvago, platformą sprzedażową do zakupów online samochodów z drugiej ręki. Leasingodawca jako jedyny w Polsce udostępni klientom firmy finansowanie na pojazdy używane, zarówno te znajdujące się na terenie naszego kraju, jak i sprowadzane z zagranicy. Poza ofertą Santander Consumer Multirent, klienci Carvago będą mogli skorzystać również z propozycji kredytowych Santander Consumer Banku.

Najnowsze dane Ministerstwa Cyfryzacji wskazują, że większość samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce w I kwartale 2021 roku stanowiły pojazdy używane sprowadzane z zagranicy (63 proc.). Najwięcej było ich w województwach wielkopolskim i mazowieckim (kolejno ok. 27 tys. i ok. 26 tys. aut). Ponadto liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się już na terenie Polski od stycznia do marca wzrosła o 40 tys. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wtedy było przeszło 520 tys. takich przypadków, w tym roku jest ponad 560 tys.

- Z roku na rok ceny nowych samochodów są coraz wyższe. Jak wskazywał w swoim badaniu Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej w styczniu br., prawie jedna czwarta Polaków przyznała, że nie posiada żadnych oszczędności (24 proc.). Z tego powodu większość z nas może pozwolić sobie tylko na zakup używanego pojazdu. Nasza współpraca z Carvago jest odpowiedzią na potrzeby dużej części społeczeństwa, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się sezon urlopowy, a wiele osób nadal wykazuje nieufność wobec środków komunikacji zbiorowej – komentuje Marek Dwornik prezes zarządu Santander Consumer Multirent.

Warunki leasingu i kredytu zostaną dobrane do potrzeb kupującego, dzięki znajdującemu się na platformie kalkulatorowi rat. Pomoże on klientowi wybrać finansowanie dopasowane do jego indywidualnych możliwości na podstawie zaznaczanych przez niego parametrów. (ww)