TruckCare
Wynajem długoterminowy - wygodny, bezpieczny i elastyczny
Przemysław Magnuszewski, kierownik ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE
29.07.2022

Wynajem długoterminowy - wygodny, bezpieczny i elastyczny

Rozmowa z Przemysławem Magnuszewskim, kierownikiem ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE

 

Redakcja: Wynajem długoterminowy coraz skuteczniej konkuruje z popularnym leasingiem i zdecydowanie wygrywa z kredytem czy kupnem samochodu za gotówkę. Dlaczego przedsiębiorcy powinni zainteresować się tą formą pozyskania auta dla firmy?

Przemysław Magnuszewski: Wynajem długoterminowy stanowi coraz większy udział w rynku i zgodnie z naszymi prognozami ten trend utrzyma się w dłuższej perspektywie. Jest to bardzo wygoda, bezpieczna oraz elastyczna forma finansowania pojazdów. Aktualnie, gdy klienci mają coraz mniej czasu i chcą skupić się na swoim biznesie, zdejmujemy z nich ciężar zamawiania, kompletowania oraz pozostałych czynności administracyjnych (rejestracja, badania UDT, sanepid, weterynaria itd.), a na końcu - obsługi pojazdów.

Dzięki temu klient, korzystając z naszego know-how, nie musi martwić się, czy dany pojazd będzie dobrze skompletowany i spełni oczekiwane funkcje. Pełna obsługa serwisowa całego pojazdu zdejmuje również z klienta ryzyko kosztów, jakie niosą za sobą ewentualne usterki, a samochody zastępcze pozwalają dowieźć towar zawsze na czas. Dzięki stałym ratom, klient może łatwo zaplanować budżet oraz koszt obsługi floty. TRUCK CARE dysponuje dużym stokiem pojazdów dostępnych od ręki, co skraca do minimum czas przekazywania pojazdów. Jesteśmy w stanie zaproponować również tzw. pojazdy przedkontraktowe, które są zbliżone do konfiguracji klienta i użytkowane do momentu przekazania pojazdu z produkcji.

Statystyki PZWLP wskazują, że coraz bardziej popularny staje się również wynajem pojazdów użytkowych, w tym lekkich pojazdów dostawczych. Szczególnie dotyczy to producentów i dystrybutorów produktów, na które zapotrzebowanie ma charakter sezonowy. Jakie są procedury, aby szybko i sprawnie pozyskać dostawczaka, zwłaszcza w zabudowie specjalizowanej?

Tak, ten trend obserwujemy już od lat, dlatego też TRUCK CARE mocno rozwija segment pojazdów dystrybucyjnych od DMC 3,5t po ciężkie podwozia DMC 26t. Dział ten powstał w 2018 roku i aktualnie na drogach porusza się ok. 700 naszych pojazdów dystrybucyjnych, co uważamy za dobry wynik. Potrzeby sezonowe zaspakaja nasz dział wynajmu krótkoterminowego, który jest bardzo mocno rozwijany i w tym roku przekroczył 300 jednostek.

Głównie są to chłodnie, izotermy, kontenery. Tutaj pojazdy wynajmowane są w terminie od jednego dnia do 12 miesięcy. Dzięki temu, klienci mogą zaspokoić sezonowe piki lub ograniczyć ryzyko kontraktów długoterminowych. Samochody te są dostępne od ręki na naszych placach, a procedura ich przekazywania jest skrócona do minimum formalności. Po więcej szczegółów zachęcam do kontaktu z naszymi ekspertami.

Czy w ramach najmu długoterminowego użytkownik może liczyć na wsparcie serwisowe? Jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje TRUCK CARE?

Oczywiście, że może, a nawet powinien. Jest to jeden z głównych aspektów który nas wyróżnia. W naszej usłudze opiekujemy się pojazdem kompleksowo, łącznie z urządzeniami, które montujemy w aucie takimi jak: agregaty, windy, rejestratory, kamery itd. Wszelkie przeglądy okresowe, usterki, badania techniczne/administracyjne załatwiane są przez TRUCK CARE w porozumieniu z klientem.

W przypadku awarii jesteśmy w stanie dojechać do miejsca usterki lub holować pojazd do serwisu i możliwie szybko go naprawić. W międzyczasie, jeżeli jest taka potrzeba, proponujemy klientowi pojazd zastępczy. Własna sieć serwisowa daje nam dużą przewagę jakości i szybkości napraw, co przekłada się na możliwie krótkie przestoje aut. Przekłada się to na wysoki poziom zadowolenia klienta.

Jakie modele pojazdów dostawczych przeznaczonych do dystrybucji są aktualnie dostępne w ofercie TRUCK CARE? Czy pojazd można indywidualnie skonfigurować tak, by odpowiadał na potrzeby zgłoszone przez przedsiębiorcę?

Osobiście służymy swoim doświadczeniem i wiedzą techniczną w kwestii konfiguracji pojazdu tak, aby był on idealnie dopasowany do potrzeb klienta i zadań, jakie ma spełniać. Aktualnie dysponujemy pojazdami, które cieszą się największa popularnością wśród naszych klientów. Są to pojazdy dystrybucyjne o DMC 3500 kg takie, jak izotermy, chłodnie, kontenery, plandeki na podwoziach IVECO Daily, Mercedes Sprinter, Renault Master. Dostępne są również pojazdy o DMC 7,2t, 12t, 16t, 18 oraz 26t. Są to głównie pojazdy chłodnicze. Oczywiście posiadamy również ciągniki oraz naczepy, ale do tego zdążyliśmy już przyzwyczaić swoich klientów od lat.

Dziękujemy za rozmowę

___________________________________


Przemysław Magnuszewski, kierownik ds. Kluczowych Klientów w TRUCK CARE

W Grupie DBK od początku 2012 roku, początkowo w dziale pojazdów używanych w punktach Grupy DBK w Białymstoku i Święcicach/Błoniu. Od 2018 zajmuje się wynajmem pojazdów użytkowych. Najpierw w ramach Hama Polska, a obecnie w TRUCK CARE.

W TRUCK CARE prowadzi dział, nastawiony przede wszystkim na rozwiązywanie problemów najbardziej wymagających klientów. Nowe zamówienie? Konieczność szybkiego powiększenia floty? Przemek i jego zespół znajdą rozwiązanie!

Wymarzony samochód Przemka? Jest ich wiele, ale łączy je jedno - muszą mieć pod maską wolnossące V8.