Stoki pojazdów czekają na klientów
Łukasz Chyliński prezes zarządu TRUCK CARE
23.06.2021

Stoki pojazdów czekają na klientów

Rozmowa z Łukaszem Chylińskim, prezesem zarządu TRUCK CARE

Redakcja: Przedsiębiorcy świadomi ryzyka wciąż poszukują rozwiązań pozwalających zachować rentowność firmy. Jednym z nich jest wybranie odpowiedniego finansowania środków transportu. Czy opcja wynajmu jest tu najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Łukasz Chyliński: Usługa wynajmu długoterminowego pojazdów ciężarowych, zyskuje na popularności we wszystkich grupach przewoźników, zarówno tych małych jak i dużych firm transportowych. Nasi klienci cenią sobie indywidualne podejście, dzięki któremu tworzymy ofertę szytą na miarę ich potrzeb. Rata najmu zawiera wszystkie elementy związane z utrzymaniem pojazdu, a tym samym pozwala uniknąć ryzyka nieprzewidzianych kosztów.

Klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją floty – ewentualne awarie i serwis pojazdów leżą po stronie wynajmującego. Ponadto, najemca pokrywa tylko koszt związany z utratą wartości pojazdu i rzeczywisty koszt eksploatacji. W ten sposób może z góry określić budżet przeznaczony na eksploatację użytkowanych pojazdów i skupić się na realizacji oraz zdobywaniu nowych kontraktów. W sytuacji, gdy wynajem się kończy użytkownik ma prawo pierwokupu pojazdu według wartości rynkowej.

Ogromna konkurencja, liczne obostrzenia i rosnące wymagania legislacyjne sprawiają, że utrzymanie się na rynku wymaga często ogromnego wysiłku. Jakie pomocne rozwiązania oferuje TRUCK CARE dla przedsiębiorców zdecydowanych na wynajem ?

TRUCK CARE to kompleksowe, bezpieczne i nowoczesne usługi wynajmu pojazdów użytkowych, stworzone z myślą o biznesie transportowym. Oferta wynajmu długo-, średnio- i krótkoterminowego jest odpowiedzią też na nagłe zapotrzebowanie również w firmach z rozbudowaną flotą pojazdów. Flota TRUCK CARE z szerokim parkiem pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz naczep jest jedną z najnowocześniejszych w tym względzie na rynku. Każdy z pojazdów dostępny jest w pełnym zakresie kontraktu obejmującym nie tylko wynajem, ale również finansowanie, ubezpieczenie, podatki, serwis, ogumienie oraz pakiety dodatkowe.

W jakim kierunku będzie ewoluował rynek najmu pojazdów ciężarowych?

Rynek transportowy wychodzi z lockdownu, dlatego wynajem stanowi świetne rozwiązanie dla firm na nim działających szczególnie teraz, po okresie zastoju. Klienci najczęściej poszukują podmiotów wielomarkowych, dlatego obsługujemy wszystkie segmenty rynku pojazdów ciężarowych, dopasowując się do ich potrzeb. Proponujemy m.in. ciągniki siodłowe, pojazdy specjalistyczne, naczepy, chłodnie. Nasze usług wyróżnia brak przestojów w ich realizacji. Np. ciągnik z chłodnią zjeżdża do serwisu i w ciągu kilku godzin dokonywany jest jego przegląd wraz z całym zestawem. Dla firmy mającej kilka pojazdów oznacza to duże oszczędności, bowiem usługa serwisowa świadczona jest w jednym miejscu. To rozwiązanie unikalne w tej części Europy.

Dysponujemy także profesjonalnymi narzędziami do zarządzania flotą, co pozwala na optymalizację jej kosztów. Kolejnym ważnym elementem jest telematyka. Korzyści, jakie można odnieść ze stosowania jej systemów są istotne.. Przede wszystkim pozwala ona właścicielom firm ocenić m.in. ekonomikę jazdy kierowcy, zużycie przezeń paliwa, ocenić diagnostykę pojazdu oraz rozliczyć czas pracy w poszczególnych krajach na trasie przejazdu.

W jakim stopniu wsparcie finansowe Grupy EFL podnosi jakość i ofertę marki TRUCK CARE?

Mamy za sobą potężną grupę kapitałową, która pozwala nam realizować nasze ambitne cele. Wykorzystujemy siłę sieci Grupy DBK oraz doświadczenie EFL, by wzmacniać relacje z naszymi klientami i pozyskać nowych partnerów. Obecnie flota TRUCK CARE liczy ponad 3700 pojazdów czołowych marek takich, jak: DAF, MAN, IVECO, Volvo, Mercedes-Benz, Scania, Kögel, Schmitz, Krone czy Renault. Wprawdzie na rynku są trudności z dostawą nowych pojazdów, ale przezornie zapełniliśmy sobie w ubiegłym roku dostęp do pojazdów. W dalszym ciągu posiadamy pojazdy na naszych stokach, dlatego możemy podpisywać nowe kontrakty z klientami i mamy ten komfort że będziemy mogli je zrealizować.

Dziękujemy za rozmowę

________________________________________

Łukasz Chyliński
prezes zarządu TRUCK CARE

Absolwent studiów MBA Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej, gdzie ukończył kierunki związane z zarządzaniem branżą automotive. Ponad 17-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte min. w takich firmach jak: DAF Trucks Polska, Iveco Poland, Bridgestone Europe czy Grupa DBK. Od 5 lat związany z marką DBK Rental (obecnie TRUCK CARE), gdzie odpowiada za zarządzanie, strategię rozwoju marki, dobór partnerów biznesowych. Prywatnie pasjonat motoryzacji oraz miłośnik literatury fantastycznej.


TRUCK CARE to kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych stworzony z myślą o biznesie transportowym.

Odpowiedź na potrzeby firm, które poszukują wygodnych i elastycznych rozwiązań. Specjalizujemy się w krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie pojazdów użytkowych. W naszej flocie posiadamy ponad 3 700 pojazdów w najnowszych modelach uznanych marek jak DAF, MAN, IVECO, VOLVO, MERCEDES – BENZ CZY SCANIA, a wśród nich pojazdy z różnych segmentów - poczynając od lekkich pojazdów dostawczych oraz podwozi przeznaczonych do dystrybucji regionalnej, przez ciągniki siodłowe, pojazdy komunalne, na 4-osiowych podwoziach konstrukcyjnych kończąc. Ofertę uzupełniają naczepy KÖGEL, SCHMITZ, KRONE w różnych konfiguracjach, cysterny oraz zestawy BDF. Każdy z nich dostępny jest w pełnym kontrakcie obejmującym nie tylko wynajem, ale również finansowanie, ubezpieczenie, podatki, serwis, ogumienie oraz pakiety dodatkowe. Wynajem długokomfortowy TRUCK CARE ułatwia pracę przedsiębiorcom, optymalizując wszelkie koszty utrzymania floty. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej na terenie całego kraju, przejrzystym warunkom finansowania oraz kompleksowej obsłudze, TRUCK CARE zapewnia przedsiębiorcom pełną mobilność w realizacji usług transportowych. TRUCK CARE, wchodzący w skład Grupy EFL - lidera rozwiązań finansowych, oraz Grupy DBK - lidera rozwiązań w sektorze TSL, to rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo każdej działalności transportowej. Więcej na www.truckcare.pl