Pep Guardiola: moje życie z Nissanem LEAF
Pep Guardiola
14.05.2021

Pep Guardiola: moje życie z Nissanem LEAF


Pep Guardiola, jeden z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie w udzielonym dla Nissana wywiadzie, w oczekiwaniu na pierwszy w historii klubu finał UEFA Champions League, ujawnia swoje cele dotyczące osiągnięcia bardziej zrównoważonej przyszłości za pomocą Nissana LEAF oraz zdradza, w jaki sposób pasja do innowacji na boisku i poza nim wpłynęła na decyzję o wyborze napędu elektrycznego i świadomego, ekologicznego stylu życia.


Redakcja: W piłce nożnej jesteś znany jako człowiek innowacyjny, próbujący nowych taktyk i nowych metod organizacji. Jak sądzisz, jaką rolę odegrał ten sposób myślenia przy wyborze pojazdu elektrycznego?
Pep Guardiola: Staram się, aby innowacja była częścią mojego sposobu myślenia. Tak jak w przypadku budowania taktyki w piłce nożnej, żadna sytuacja się nie powtarza, żaden przeciwnik nie jest taki sam. Głęboko wierzę, że innowacja jest kluczem do podążania za szybko zmieniającą się rzeczywistością. Technologia, którą wykorzystano w Nissanie LEAF, to doskonały przykład innowacyjności w życiu codziennym. Cała moja rodzina chce jeździć Nissanem LEAF. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się mały, to jest świetny, bo wszyscy się w nim mieszczą. Jest cichy, łatwy w prowadzeniu i ma wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich.

Co sprawiło, że wybrałeś w 100% elektrycznego Nissana LEAF i co było głównym powodem tego wyboru?
Jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałem się na samochód z napędem elektrycznym, była chęć zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Jednocześnie chciałem odczuwać emocje podczas jazdy. Nissan LEAF z elektrycznym silnikiem, wręcz natychmiastowym przyspieszeniem i zaawansowanymi technologiami sprawia, że jazda jest zarówno ekologiczna, jak i ekscytująca.

Jaką rolę Twoim zdaniem odgrywają pojazdy elektryczne w innowacyjności i przyszłości mobilności?
Samochód jest kluczowym elementem w codziennym życiu. Wybierając bardziej przyjazne dla środowiska środki transportu, takie jak pojazdy elektryczne, możemy mieć duży wpływ na naszą planetę. Samochody bezemisyjne są jednym z najskuteczniejszych sposobów na lepszą i bardziej zrównoważoną przyszłość.

Co według Ciebie jest największą szansą, jaką daje mobilność elektryczna i jak Ty sam do tego podchodzisz?
Jazda samochodem elektrycznym to dla mnie odpowiedzialny wybór. W ten sposób staram się robić to, co czuję, że powinienem. Cieszę się, że młode pokolenia są świadome wyzwań związanych z ochroną środowiska i najczęściej to właśnie one zachęcają innych do korzystania z nowych form mobilności. Pojazdy elektryczne to zmiana mentalności, zwrot w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jeśli wszyscy zrobimy to, co do nas należy, będziemy mogli żyć w lepszym świecie.

Jaką wiedzę o samochodach elektrycznych chciałbyś przekazać następnemu pokoleniu kierowców?
Powiedziałbym, że pojazdy elektryczne dają o wiele więcej radości z jazdy niż samochody, którymi jeździło się za czasów, gdy robiłem prawo jazdy. A także, że nieszablonowe myślenie i odpowiedzialne wybory pozwolą nam wspólnie poprawić jakość codziennego życia i zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

Dziękujemy za rozmowę.
---------------------------------------
Pep Guardiola, jeden z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie (obecnie w klubie Manchester City), to prawdziwa osobowość nie tylko dla fanów piłki nożnej. O jego dokonaniach kibice, i nie tylko, wiedzą prawie wszystko. Niewielu z nich wie jednak, że jest on od trzech lat właścicielem elektrycznego Nissana LEAF i ambasadorem marki.

Nissan
Pep Guardiola