Trzy pytania do Marty Ciesielskiej, kierowniczki działu sieci serwisowych Q Service Castrol
Marta Ciesielska – kierowniczka sieci serwisowych Q Service Castrol
06.10.2022

Trzy pytania do Marty Ciesielskiej, kierowniczki działu sieci serwisowych Q Service Castrol

Obecna od trzech lat na rynku w Polsce sieć niezależnych serwisów warsztatowych Q Service Castrol posiada już 500 punktów usługowych. Marka nie zwalnia tempa. Co wyróżnia warsztaty Q Service Castrol i czy w ofercie serwisowej obok klientów detalicznych jest miejsce dla klientów instytucjonalnych, odpowiada Marta Ciesielska, kierowniczka działu sieci serwisowych Q Service Castrol.

 

Redakcja: Na rynku obserwujemy proces integracji warsztatów serwisowych. Dużą rolę odgrywają sieci serwisów niezależnych. Co wyróżnia sieć warsztatów Q Service Castrol?

Marta Ciesielska: Przede wszystkim wyróżnia nas to że jesteśmy blisko klienta. Mamy w sieci już 500 warsztatów, a ich liczba stale rośnie. Oczywiście, serwisom skupionym w większej organizacji jest łatwiej funkcjonować. Warto też podkreślić, że w Polsce w sieciach serwisowych zrzeszono już 1/3 wszystkich warsztatów. Dla kierowcy pragnącego naprawić samochód liczy się dziś przede wszystkim czas wykonania usługi, dlatego nie chce jeździć do innej miejscowości oddalonej o 20-30 km, tylko mieć warsztat blisko swojego zamieszkania. Stawiamy więc na rozbudowę sieci, a tym samym dostępność do warsztatu. W konsekwencji daje nam to przewagę konkurencyjną – jest nas dużo i mamy porównywalny standard obsługi z autoryzowanymi stacjami. Nie jesteśmy nowicjuszem na rynku niezależnych warsztatów. Q Service jest obecny na nim od ponad 20 lat. Jako Inter Cars, zakładając Q Service, przygotowaliśmy nasze warsztaty na obsługę i wykorzystanie specjalistycznych urządzeń, a następnie przeprowadziliśmy szkolenie kadr, aby przygotować je na fachowy serwis. Po połączeniu z marką Castrol, która jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem na rynku olejowym, zyskaliśmy mocnego partnera.

Czy w ofercie serwisowej jest miejsce dla klientów instytucjonalnych? Mam na myśli przedsiębiorców sektora MŚP, którzy posiadają 3-4 samochody, ale również dużych klientów flotowych, m.in. z branży CFM?

Obsługujemy dużych operatorów flotowych, takich jak Arval czy LeasePlan. Samochody klientów branży CFM w pierwszej kolejności trafiają do sieci Q Service Castrol. Także sektor MŚP jest w zakresie usług naszej sieci. Podpowiadamy naszym serwisom, że każdy z nich powinien mieć do obsługi flotę, dlatego w każdym warsztacie są dedykowani pracownicy i specjalnie przygotowane stanowisko do obsługi aut flotowych.

Intensywnie eksploatowane auta flotowe wymagają profesjonalnej obsługi serwisowej, dlatego administratorzy flot stają przed dylematem - wymieniać części czy je naprawiać?

Przede wszystkim naszą organizację wyróżnia szeroki wachlarz usług serwisowych. Wykonujemy bardzo dużo napraw, praktycznie wszystkich marek samochodów. Wydaje mi się, że to jest główny atut sieci Q Service Castrol. Jestem przekonana, że nasi mechanicy są w stanie dokonać wszystkich typów napraw na wysokim poziomie. Ze swojej strony pomagamy pozyskiwać wykwalifikowanych mechaników, którym udostępniamy szkolenia i wiedzę potrzebną do ich rozwoju. Proszę zauważyć, że współczesny warsztat niezależny to wizerunek mechanika-eksperta, który posługuje się profesjonalnymi narzędziami do serwisu i diagnostyki. Mechanicy pracujący w sieci Q Service Castrol są w stanie rozwiązać wiele problemów, czyli nie wymieniają podzespołów tylko je naprawiają. Nieustannie się rozwijamy. Dzięki współpracy z naszymi partnerami, takimi jak Bosch, Varta, Castrol, Continental czy ZF Aftermarket, w chwili obecnej jesteśmy przygotowani na obsługę wszystkich typów aut nie tylko spalinowych, ale także elektrycznych i hybrydowych.

Dziękujemy za rozmowę

___________________________________________

Marta Ciesielska – kierowniczka sieci serwisowych Q Service Castrol od 2019 roku, związana z branżą motoryzacyjną od 20 lat. Jest absolwentką warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Prywatnie miłośniczka sportowych samochodów i siatkówki.