Piotr Laube dyrektorem zarządzającym firmy Astara w Polsce
22.05.2024

Piotr Laube dyrektorem zarządzającym firmy Astara w Polsce

Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samochodów Nissan, Mitsubishi i Isuzu w Polsce, ogłosiła nominację Piotra Laube na stanowisko prezesa w Polsce (Country Manager) z natychmiastowym efektem. W swojej nowej roli Piotr Laube będzie odpowiedzialny za zarządzanie działaniami firmy Astara w Polsce raportując bezpośrednio do Oliviera Sermeusa, dyrektora zarządzającego Astara Western Europe.

 

Piotr Laube jako Country Manager nadal będzie pełnił rolę szefa marki Nissan w Polsce. Za zarządzanie markami Mitsubishi i Isuzu odpowiadać będą jak dotąd Piotr Szewczyk i Radosław Przybyt.

Piotr Laube dołączył do zespołu Astara w Polsce we wrześniu 2023 roku. Przez ostatnie 15 lat zajmował wysokie stanowiska w BMW Group Poland i Inchcape. Laube jest wysokiej klasy menadżerem z ogromnym doświadczeniem w sektorze motoryzacji i znaczącymi sukcesami w obszarze rozwijania biznesu i satysfakcji klientów.

- Astara zyskała pozycję kluczowego gracza na polskim rynku motoryzacyjnym dzięki swojemu portfolio innowacyjnych samochodów wysokiej jakości marek Nissan, Mitsubishi i Isuzu. Cieszę się na perspektywę współpracy z tymi zespołami i dalsze budowanie ich sukcesów w celu wzmocnienia pozycji firmy Astara i uczynienia z niej lidera wśród grup motoryzacyjnych w naszym kraju - powiedział Piotr Laube, nowo mianowany Country Manager. (ww)