Paweł Bojko nowym wiceprezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego
Paweł Bojko, wiceprezes EFL
12.05.2021

Paweł Bojko nowym wiceprezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

Zarząd EFL poinformował o powołaniu, z dniem 4 maja br. Pawła Bojko na stanowisko wiceprezesa zarządu EFL. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał za sprzedaż i rozwój. Równocześnie Paweł Bojko będzie nadal pełnił funkcję prezesa zarządu EFL Finance.

Paweł Bojko jest związany z EFL od 20 lat. Od 2001 roku zajmował stanowiska z-cy Dyrektora Marketingu odpowiedzialnego za planowanie, analizy i modele rynkowe, Doradcy Zarządu ds. Planowania Strategicznego później Dyrektora Controllingu, który od podstaw tworzył. Od 2007r. na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Pionem Finansów odpowiedzialny za finanse, controlling i księgowość. Jednocześnie prokurent Spółki i członek rad nadzorczych spółek zależnych EFL Finance SA, Carefleet SA i EFL Service SA. odpowiedzialny za politykę płynności całej Grupy EFL. Od czerwca 2015r. Członek Zarządu ds. Finansów i koordynator polityki finansowej Grupy EFL.
Od marca 2020 roku Paweł Bojko pełni funkcję prezesa zarządu EFL Finance.
Z wykształcenia Paweł Bojko jest magistrem inżynierem, ukończył Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej. (ww)